Kauno miesto savivaldybė Kaune susitinka Europos šalių turizmo lyderiai

0


Gegužės 22–23 d. Kaune ir Kauno rajone vyksta Europos kelionių komisijos (EKK) visuotinis susirikimas, kuriame dalyvauja 27-ių Europos regiono šalių turizmo lyderiai. Susirinkimas skirtas atsparumui didinti ir krizių valdymo turizmo srityje sistemai kurti.

„Pastaraisiais metais Europos turizmui iššūkių, įskaitant COVID-19 pandem, karą Ukrainoje ir daugiausiai svarbių pragyvenimo išlaidų. Visos Europos turistinės vietovės turi sukurti tvirtas krizių valdymo sistemas, kad galėtų veiksmingai numatyti galimas krizes ir jas atstumus. Ypač Rytų Europa vis dar patiria geopolitinio nestabilumo ir pandemijos padarinius. Esame dėkingi mūsų organizacijos narei Lietuvai, kad priėmė EKK gražiame Kauno mieste ir surengė šią aktualią diskusiją“, – teigė EKK prezidentas Miguelis Sanzas.

2024 m. EKK nustatė krizių poveikio turizmui tyrimą, kuriuo siekiama geriau suprasti buvusių ir galimų krizių poveikį Europos turizmui ir pristatyti nacionalinių turizmo administravimo krizių valdymo sistemą, leidžiančią veiksmingiau reaguoti ir bendradarbiauti tarp turistinių vietovių.

„Lietuva sėkmingai valdo turizmo, nors sunkumų netrūksta, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis. – aptariais metais sulaukėme 1,4 mln. Užsienio turistų, arba 71 proc. 2019 m. turėto srauto. Prognozuojame, kad per šiuos metus srautas augs 24 proc. Kelionių eksportas 2023 m. buvo tarp daugiausia augančių paslaugų eksporto rūšių šalyje, o jo reikšmės 25 proc. viršijo 2019 m. metų lygiu. 2019 m. kelionių eksportas siekė 1,33 mln. eurų, o 2023 m. – 1,66 mln. eurų.

Neatsitiktinai renginiui pasirinkome Kauną ir Kauno rajoną. Norime, kad Europos pasaulio lyderiai rasti kuo daugiau Lietuvos ir toliau liktų, taigi pristatome darniojo turizmo idėjas, vietos gyventojų paslaugas.“

Kauno miesto turizmo, verslo ir investicijų plėtros bei tarptautinės miesto rinkodaros agentūros „Kaunas IN“ direktorius Tadas Stankevičius savo pranešime dalijosi patirtimi, kaip Kaunui sekėsi išgyventi visam turizmo sektoriui sudėtingą laikotarpį – pandemiją ir prasidėjusį karą Ukrainoje – ir kaip prie šių sunkumų buvo prisitaikoma Kaune ir Kauno rajone organizuojant Europos kultūros sostinės renginius ir įgyvendinant visą programą.

Posėdžio dalyviai vyko pažintinio vizito į Kauno rajoną, ekskursijose po Kauno miestą, taip pat dalyvaujant Kauno miesto 616 gimtadienio šventėje, kurios metu aplankė Turizmo gatvę.

Turizmas pasaulyje ir Europoje atsigauna. EKK duomenimis, šių metų ketvirtį atvyko užsieniečių (+7,2 %) ir nakvynių (+6,5 %) skaičius viršijo 2019 m. rodiklius. Taip tęsiama 2023 m. padidėjo augimo tendencija, buvo atvykusių užsieniečių skaičius 1,2 % mažesnis nei 2019 m., o nakvynių – tik 0,2 % mažesnis. Atsigavimą daugiausia lėmė stiprios regiono vidaus kelionės, kurią skatino Vokietija, Prancūzija, Italija ir Nyderlandai. Svarbiausia Europos tolimoji rinka JAV.

„Pirmieji 2024 m. duomenys rodo teigiamas šių metų Europos turizmo perspektyvas. Vartotojų išlaidos kelionėms visame Europoje pastebimai didės ir artimiausiais mėnesiais pasieks rekordinius skaičius. Šis augimas orientuotas kelionių ir turizmo verslui, kuriamą poveikį padarė pandemija ir tebesitęsiantis ekonominio nestabilumo laikotarpis. Vis dėlto didelės kainos ir geopolitinė rizika labai dažnai sako toliau plėtoti turizmą, nes visi sektorius taip pat trukdo siekti atsakingesnės praktikos, naudos vietos gyventojams ir saugomas aplinką“, – E. Sanzas.

Papildoma informacija

Turistų skaičiaus prognozė. Remiantis preliminariais 1 ketvirčio duomenimis, 2024 m. užsienio turistų skaičius sparčiai artėja prie priešpandeminio lygio – prognozuojame, kad 2024 m. sulauksime apie 1,7 mln. užsienio turistų, t. y. apie 24 proc. daugiau nei 2023 m. Tokiu atveju 2024 m. busime pasiekę 86 proc. priešpandeminio lygio atsigavimą. Susigrąžinti priešpandeminius rodiklius tikimės 2026 metais.

Kelionių eksportas. Kelionių eksportas 2023 m. buvo tarp daugiausia augančių paslaugų eksporto rūšių šalyje, o jo reikšmės 25 proc. viršijo 2019 m. metų lygiu. 2019 m. kelionių eksportas siekė 1,33 mln., o 2023 m. – 1,66 mln.

EKK yra įkurtas 1948 m. Tai tarptautinė turizmo organizacija, kuri populiarina turizmą, kaip skatina ekonomikos sektorių, skatina perėjimą prie darnesnės, atsparesnės ir atsinaujinančios kelionių ekosistemos bei pristatomos Europos turizmo galimybės kitiems pasaulio žemynams. EKK vienija 36 Europos regiono šalis.

Ryšių su visuomenės skyriaus ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacijaSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -