„Stability AI“ debiutuoja atvira „Stable Audio“ muzikos generatoriaus įrankio versija

0Generatyvaus dirbtinio intelekto startuolis „Stability AI Ltd.“, geriausiai žinomas dėl savo vaizdo generavimo įrankio „Stable Diffusion“, toliau linksta į garso generavimo sritį su naujausiu atviru AI modeliu, skirtu garsams ir muzikai kurti.

Šiandien bendrovė pristatė „Stable Audio Open“ savo tinklaraščio įraše, sakydama, kad ji skirta tik muzikai, kuriai netaikomi autoriniai atlyginimai, ir gali paimti tekstinį aprašymą ir paversti jį iki 47 sekundžių trukmės įrašu. Siekdama parodyti, ką ji gali, bendrovė pateikė įrašų pavyzdžius, pagrįstus tokiais raginimais kaip „Juodvarnio daina, vasara, sutema miške“ ir „Roko ritmas grojamas apdorotoje studijoje, sesijos būgnų skambėjimas akustiniame rinkinyje“.

„Stable Audio Open“ yra pagrįsta bendrovės komerciniu teksto į garsą generavimo įrankiu „Stable Audio“, kuris pirmą kartą buvo debiutuotas rugsėjį. Balandžio mėn. bendrovė pristatė patobulintą „Stable Audio 2.0“ įrankį, padidindama garso išvesties aiškumą ir pailgindama jų ilgį.

Skirtingai nuo šio modelio, kuris yra apmokytas naudojant autorių teisių saugomus muzikos šaltinius, „Stable Audio Open“ buvo apmokytas tik 486 000 pavyzdžių iš nemokamų muzikos bibliotekų, tokių kaip „Free Music Archive“ ir „FreeSound“, todėl vargu ar įrašai bus tokios pat kokybės.

„Stability AI“ teigė, kad jis skirtas muzikantams ir filmų kūrėjams, kuriems reikia sukurti būgnų ritmą, instrumentų rifus, aplinkos garsus ir gamybos elementus. Be to, įrankis taip pat gali redaguoti esamas dainas arba pritaikyti naują stilių, pvz., smooth jazz, kito stiliaus dainai.

Vienas įdomus „Stable Audio Open“ pranašumas yra tas, kad vartotojai gali tiksliai sureguliuoti modelį naudodami savo garsą, todėl muzikantas gali įkelti savo būgnų įrašų ar gitaros rifų pavyzdžių, kad sukurtų naujus garsus savo stiliumi.

Tačiau atviras „Stable Audio Open“ pobūdis tam tikru mastu riboja jo naudingumą. Kompanija aiškina, kad modelio tikslas nėra sukurti pilnas dainas, o greičiau sukurti trumpesnius garso baitus, kurie gali būti naudojami kaip muzikiniai efektai. Jis negali sukurti pilnų dainų ar vokalo. Norintiems tai padaryti, būtų geriau naudotis aukščiausios kokybės „Stable Audio 2.0“ paslauga, kuri gali generuoti ilgesnę ir nuoseklesnę, ilgiau nei tris minutes trunkančią muziką, arba alternatyvą, tokią kaip „Suno Inc.“ platforma.

„Stability AI“ taip pat pripažino, kad modelis neveikia taip gerai, kai žmonės ragina jį kitomis kalbomis nei anglų – dėl nesėkmės bendrovė kaltina tinkamų mokymo duomenų trūkumą. Be to, nors teigiama, kad „Stable Audio Open“ yra atvirojo kodo, ji pasiekiama pagal ribojančią „Stability AI“ nekomercinės mokslinių tyrimų bendruomenės sutarties licenciją, kuri draudžia komercinį bet kokių generuojamų garsų naudojimą.

AI muzikos ginčai

Sprendimas išleisti atvirą jos garso generavimo įrankio variantą yra įdomus, nes jis priimtas neilgai trukus po to, kai atsistatydino „Stability AI“ generatyvaus garso viceprezidentas Edas Newtonas-Rexas, kuris pasitraukė iš bendrovės dėl jos politikos naudoti autorių teisių saugomą darbą. mokyti savo modelius.

Augant šios technologijos populiarumui, autorių teisės tapo viena iš labiausiai ginčytinų AI problemų. Daugelis muzikantų – ir daugelis kitų kūrybingų darbuotojų, tokių kaip menininkai ir rašytojai – baiminasi, kad vieną dieną juos gali pakeisti tie AI modeliai, kurie yra apmokyti jų kūrinių.

Stabilumo AI teigia, kad autorių teisių saugomos muzikos naudojimas AI modeliams mokyti yra priimtinas pagal „sąžiningo naudojimo“ doktriną, tačiau vyksta diskusijos, kas tiksliai yra „sąžiningas naudojimas“. Savo atsistatydinimo laiške Newtonas-Rexas teigė, kad AI mokymas apie autorių teisių saugomą darbą negali būti laikomas sąžiningu naudojimu dėl jo poveikio galimai to turinio rinkos vertei. „Šiandieniniai generatyvūs AI modeliai aiškiai gali būti naudojami kuriant kūrinius, kurie konkuruoja su autorių teisių saugomais kūriniais, kuriuos jie moko“, – sakė jis. „Taigi aš nesuprantu, kaip autorių teisių saugomų kūrinių naudojimas tokio pobūdžio generatyviniams AI modeliams mokyti gali būti laikomas sąžiningu naudojimu.

Daugelis muzikantų laikosi šios nuomonės. Balandžio mėnesį daugiau nei 200 didžiausių pasaulio menininkų pasirašė atvirą laišką, kuriame smerkia „grobuonišką“ dirbtinio intelekto naudojimą muzikoje, ragindami jį sustabdyti, kol jis neišnyks iš rankų. Laiške, kurį pasirašė Stevie Wonder, Smokey Robinson, Billie Eilish, Jon Bon Jovi, REM, Katy Perry, Pearl Jam, Bobo Marley palikimas ir daugelis kitų, dirbtinis intelektas vadinamas „žmogaus kūrybiškumo puolimu“, sakydamas, kad galiausiai jis bus išbandytas. pakeisti žmonių darbą, sukeldamas „katastrofiškas“ pasekmes daugeliui.

Kai kurie įstatymų leidėjai taip pat laikosi tos pačios pozicijos. Pavyzdžiui, kovo mėn. Tenesio valstija pasirašė naują įstatymą, kuriuo siekiama apsaugoti muzikantų kūrinius nuo AI piktnaudžiavimo.

Vaizdas: SiliconANGLE / Microsoft Designer

Jūsų balsas už paramą mums yra svarbus ir padeda mums išlaikyti turinį NEMOKAMĄ.

Vienu spustelėjimu toliau palaikome mūsų misiją teikti nemokamą, išsamų ir aktualų turinį.

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės „YouTube“.

Prisijunkite prie bendruomenės, kurią sudaro daugiau nei 15 000 #CubeAlumni ekspertų, įskaitant Amazon.com generalinį direktorių Andy Jassy, ​​„Dell Technologies“ įkūrėją ir generalinį direktorių Michaelą Delą, „Intel“ generalinį direktorių Patą Gelsingerį ir daugybę kitų šviesuolių bei ekspertų.

„TheCUBE yra svarbus pramonės partneris. Jūs, vaikinai, tikrai esate mūsų renginių dalis ir mes labai vertiname, kad atėjote, ir aš žinau, kad žmonės taip pat vertina jūsų kuriamą turinį“ – Andy Jassy

AČIŪSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -