Scarlett Johansson sako, kad OpenAI kreipėsi į ją, kad galėtų panaudoti savo balsą

0


„OpenAI“ pašalina vieną iš „ChatGPT“ naudojamų balsų. Naudotojai pastebėjo, kad tai skamba panašiai kaip Scarlett Johansson, pirmadienį paskelbė bendrovė, o pati Johansson paskelbė pareiškimą, sakydama, kad ji pasamdė teisinę tarybą, kad paklaustų apie „Sky“ balsą ir gautų tikslią informaciją apie tai, kaip jis buvo sukurtas. Sky yra pristabdytas po to, kai OpenAI jį panaudojo demonstruodamas naująjį GPT-4o modelį praėjusią savaitę.

„Manome, kad dirbtinio intelekto balsai neturėtų tyčia imituoti išskirtinio garsenybės balso – Sky balsas nėra Scarlett Johansson imitacija, o priklauso kitai profesionaliai aktorei, kuri naudoja savo natūralų kalbėjimo balsą“, – rašė bendrovė tinklaraščio įraše. „Siekdami apsaugoti jų privatumą, negalime pasidalinti savo balso talentų vardais.

Praėjusią savaitę socialinėje žiniasklaidoje pasirodė demonstracinės versijos vaizdo įrašas, nes vartotojai pastebėjo, kad balsas panašus į Johanssono balsą. Vieni tyčiojosi iš balso, kad jis pernelyg flirtuoja, o kiti tai lygino su vyriška fantazija.

Flirtingas balsas privertė palyginti su 2013 m. filmu „Ji“, kuriame Johansson įgarsina tvankią virtualią asistentę. Pagrindinis filmo veikėjas, kurį vaidina Joaquinas Phoenixas, galiausiai įsimyli virtualų asistentą.

Nors bendrovė „Sky“ balso nelygino su Johanssono balsu, „OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas po bendrovės renginio „Twitter“ paskelbė žodį „Ji“.

„TechCrunch“ patvirtino, kad Johansson vėliau pirmadienį paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad „OpenAI“ kreipėsi į ją rugsėjį dėl balso tiekimo, apie kurį pirmasis pranešė NPR korespondentas Bobby Allynas. Pareiškime ji teigė, kad atsisakė „po ilgų svarstymų ir dėl asmeninių priežasčių“ ir buvo „sukrėsta“, kai išgirdo išleistą demonstracinę versiją.

Pareiškime taip pat sakoma, kad ji buvo „priversta samdyti teisinį patarėją“ ir kad bendrovė „nenoromis sutiko“ pakeisti „Sky“ balsą.

„OpenAI“ demonstracinė versija praėjusią savaitę buvo skirta pademonstruoti patobulintus pokalbių roboto gebėjimus bendrauti, tačiau ji išplito po to, kai tvankus balsas kikeno iš beveik visko, ką sako „OpenAI“ darbuotojas. Vienu metu pokalbių robotas darbuotojui pasakė: „Oho, tai tikrai tokia apranga, kurią tu vilkėjai“. Kitu momentu pokalbių robotas, sulaukęs komplimento, pasakė: „Liaukis, tu verčia mane raudonuoti“.

Savo tinklaraščio įraše OpenAI teigia, kad nori, kad jos pokalbių robotų balsai skambėtų „prieinama“ ir „keltų pasitikėjimą“. Taip pat norima, kad jie turėtų „šiltą, patrauklų, pasitikėjimą keliantį, charizmatišką balsą“.

„OpenAI“ teigia, kad ateityje „ChatGPT“ planuoja „įvesti papildomų balsų, kad geriau atitiktų įvairius vartotojų pomėgius ir pageidavimus“.

Visas Johanssono pareiškimas:

„Praėjusį rugsėjį gavau pasiūlymą iš Samo Altmano, kuris norėjo pasamdyti mane, kad įgarsinčiau dabartinę ChatGPT 4.0 sistemą. Jis man pasakė, kad mano, kad išreikšdamas sistemą galėčiau įveikti atotrūkį tarp technologijų įmonių ir kūrybininkų ir padėti vartotojams jaustis patogiai dėl seisminio poslinkio, susijusio su žmonėmis ir dirbtiniu intelektu. Jis sakė manantis, kad mano balsas paguos žmones.

Po ilgų svarstymų ir dėl asmeninių priežasčių pasiūlymo atsisakiau. Po devynių mėnesių mano draugai, šeima ir plačioji visuomenė pastebėjo, kaip naujausia sistema, pavadinta „Sky“, skamba kaip aš.

Kai išgirdau išleistą demonstracinę versiją, buvau sukrėstas, supykęs ir netikėjau, kad ponas Altmanas sieks balso, kuris skambėjo taip klaikiai panašus į mano, kad mano artimiausi draugai ir naujienų agentūros negalėjo pasakyti skirtumo. Ponas Altmanas netgi užsiminė, kad panašumas buvo tyčinis, tviteryje parašė vienintelį žodį „ji“ – tai nuoroda į filmą, kuriame įgarsinau pokalbių sistemą Samantha, kuri užmezga intymų ryšį su žmogumi.

Likus dviem dienoms iki ChatGPT 4.0 demonstracinės versijos išleidimo, ponas Altmanas susisiekė su mano agentu ir paprašė persvarstyti. Dar mums nespėjus prisijungti, sistema buvo lauke.

Dėl jų veiksmų buvau priverstas pasisamdyti advokatą, kuris parašė du laiškus ponui Altmanui ir OpenAI, išdėstydamas, ką jie padarė, ir prašydamas detalizuoti tikslų „Dangaus“ balso kūrimo procesą. Todėl „OpenAI“ nenoriai sutiko panaikinti „Sky“ balsą.

Šiuo metu, kai mes visi kovojame su giliomis klastotėmis ir savo panašumo, savo darbo, savo tapatybės apsauga, manau, kad tai yra klausimai, kurie nusipelno visiško aiškumo. Tikiuosi, kad bus priimtas sprendimas dėl skaidrumo ir atitinkamų teisės aktų, kurie padėtų užtikrinti asmens teisių apsaugą.

„OpenAI“ pasidalino tokiu Altmano pareiškimu: „Sky balsas nėra Scarlett Johansson, ir jis niekada neturėjo būti panašus į jos. Prieš kreipdamiesi į ponią Johansson, paskyrėme aktorius už Sky balso. Gerbdami poniai Johansson, savo produktuose nebenaudojome Sky balso. Atsiprašome ponios Johansson, kad nesusikalbėjome geriau“.

Atnaujinimas: ši istorija iš pradžių buvo paskelbta pirmadienį 8 val. PT ir buvo atnaujinta įtraukiant Johanssono ir Altmano pareiškimus.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -