„Proton“ debiutuoja į privatumą orientuotą „Google“ dokumentų ir „Microsoft Word“ alternatyvą, kuri atmeta AI pagalbą

0


Šveicarijos privatumo technologijų įmonė „Proton AG“ nori mesti iššūkį „Google LLC“ ir „Microsoft Corp.“, pristatydama naują teksto apdorojimo įrankį ir dokumentų rengyklę „Docs in Proton Drive“.

Šiandien paskelbtas naujas pasiūlymas atrodo ir veikia kaip „Google“ dokumentai su daugybe tų pačių dokumentų kūrimo funkcijų, kurias kasdien naudoja milijonai biuro darbuotojų. Vartotojai gali kurti ir redaguoti dokumentus, dalytis jais su kitais ir bendradarbiauti realiuoju laiku, pridėti komentarų ir atsakymų, importuoti ir eksportuoti įprastus failų tipus, pvz., .txt ir .docx, ir kt.

Tačiau „Proton Drive“ dokumentai išsiskiria neprilygstamomis privatumo funkcijomis, teigia bendrovė. „Proton“, kuri geriausiai žinoma dėl savo šifruotos el. pašto paslaugos, teigia, kad naujasis pasiūlymas padidina vartotojų dokumentų apsaugą, paties failo šifravimą, taip pat vartotojų klavišų paspaudimus ir žymeklio judesius, kad pašaliniai akys nepamatytų turinys, prie kurio jie dirba.

Programa pasiekiama „Proton Drive“, kuri yra šifruota debesies duomenų saugojimo paslauga, kurią bendrovė pradėjo 2022 m. Skirtingai nei naudojant „Google“ dokumentus, tik naudotojams suteikiama prieiga prie kiekvieno dokumento galutinio šifravimo raktų, o tai reiškia, kad jie „Proton“ negali pasiekti, pranešė bendrovė.

Tai reiškia, kad teoriškai „Proton Drive“ dokumentai negali būti naudojami generuojamiesiems dirbtinio intelekto modeliams mokyti ir jie negali būti atskleisti jokiais duomenų pažeidimais, kurie turi įtakos vartotojo kompiuterinėms sistemoms. Naudotojai gali bendrinti dokumentus pridėdami savo kolegų ar draugų el. pašto adresus, taip pat jie turi galimybę bet kada atšaukti savo leidimus. Tačiau bendradarbiavimas įmanomas tik tuo atveju, jei kiti taip pat turi Proton paskyrą.

Anant Vijay, vyresnysis „Proton Mail“ ir „Proton Drive“ produktų vadovas, tinklaraščio įraše teigė, kad „Proton Drive“ dokumentų privatumo priemonės skiriasi nuo „Google“ dokumentų. Jis paaiškino, kad „Google“ „gali matyti viską, ką rašote, ir įrašyti visus pakeitimus, kuriuos kada nors atlikote“.

„Kai pateiksite savo duomenis šioms įmonėms, nebegalite kontroliuoti, kaip jie naudojami“, – pridūrė jis. Jis paaiškino, kad tai kelia vis didesnį susirūpinimą, nes daugelis žmonių nerimauja, kad programinės įrangos pardavėjai vis labiau remiasi savo klientų duomenimis, norėdami parengti generatyvius AI modelius. Taip pat kyla pavojus, kad įsilaužėliai gali pasiekti duomenis, esančius vartotojo dokumentuose, jei teikėjo serveriai bus atskleisti dėl pažeidžiamumų.

Kitas svarbus „Proton Docs“ pranašumas yra tas, kad bendrovė saugo visus savo failus debesijos serveriuose Šveicarijoje, kuriems taikomi vieni griežčiausių privatumo įstatymų pasaulyje. Šie įstatymai garantuoja, kad jo duomenų negali pasiekti jokia vyriausybė, įskaitant JAV, ES ir Šveicarijos vyriausybes.

Atrodo, kad su privatumu besirūpinančioms organizacijoms ir specialistams tai tikrai tinka, tačiau atrodo, kad yra keletas įspėjimų, būtent formatavimo problemų. „PCMag“ pranešė, kad nors pats „Proton Drive“ rodo visiškai tikslią 80 puslapių .docx failo peržiūrą, „Proton Docs“ sunkiai konvertuoja tą dokumentą jį atidarant. Problemos apima keičiamus šriftus ir tarpus, trūkstamą tekstą, dingsta poraštes ir antraštes ir ignoruojamus puslapių lūžius.

Kitos problemos, nustatytos atliekant tolesnius bandymus, parodė, kad buvo pašalintas perbrauktas ir H1 antraštės formatavimas. Be to, „Proton Docs“ nepalaiko „Apple Pages“ failų ir negali atidaryti „Excel“ failų.

Vis dėlto „Proton“ teigė, kad stengiasi nustatyti, kaip formatuojami importuoti dokumentai. Taigi vartotojai gali tikėtis atnaujinimų, kurie turėtų, jei ne visiškai išspręsti šias problemas, bet bent jau padaryti jas mažiau pastebimas.

Niekada jokių AI integracijų

Nors jai sunku su esamais failais, „Proton Docs“ turėtų puikiai veikti vartotojams, kurie naujus dokumentus kuria nuo nulio. Juos gali nuraminti „Proton“ įsipareigojimas užtikrinti vartotojų privatumą tuo metu, kai kitos bendrovės yra įtrauktos į generatyvųjį AI ažiotažą.

„Google“ stengėsi integruoti „Gemini“ generuojančius AI modelius į tokias paslaugas kaip „Google“ diskas, dokumentai, skaičiuoklės ir skaidrės, kad padėtų vartotojams užduoti klausimus apie savo dokumentus ir apibendrinti jų turinį. Tačiau tai kelia didelių privatumo klausimų, nes tai reiškia, kad Gemini modeliai akivaizdžiai gali pasiekti viską, kas yra vartotojų dokumentuose.

Kita vertus, „Proton“ teigia, kad neketina į savo produktus įtraukti dirbtinio intelekto. Pavyzdžiui, naudojant Proton Drive, visi jame esantys failai yra indeksuojami vartotojo įrenginyje, todėl vartotojai turi rankiniu būdu ieškoti savo vietiniuose failuose, kad surastų tai, ko ieško. Priešingai, „Google“ nori, kad žmonės pradėtų naudoti „Dvynius“ jų paieškai.

„Proton“ teigia, kad tai atitinka jos ilgalaikę poziciją užtikrinti vartotojams visišką privatumą. „Turėtumėte turėti galimybę laisvai dirbti su juodraščiais, nerenkant, nuskaitant ir nenaudojant piktnaudžiavimo jūsų duomenimis“, – rašoma jos svetainėje.

„Proton“ pavyzdinis produktas yra šifruota „Proton Mail“ paslauga, ji taip pat siūlo šifruotą kalendorių, diską, slaptažodžių tvarkyklę ir virtualų privatų tinklą naršymui.

Bendrovė teigė, kad „Proton Drive“ dokumentai pradedami naudoti dabar ir iki savaitės pabaigos bus pasiekiami visiems vartotojams visame pasaulyje. „Proton Drive“ galima naudoti nemokamai, tačiau saugojimo talpa yra ribota. Norėdami panaikinti šiuos apribojimus, vartotojai turi mokėti už prenumeratą, kuri asmenims kainuoja iki 10 eurų per mėnesį, o įmonėms – iki 13 eurų per mėnesį.

Vaizdai: „Proton“ ir „SiliconANGLE“ / „Microsoft Designer“.

Jūsų balsas už paramą mums yra svarbus ir padeda mums išlaikyti turinį NEMOKAMĄ.

Vienu spustelėjimu toliau palaikome mūsų misiją teikti nemokamą, išsamų ir aktualų turinį.

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės „YouTube“.

Prisijunkite prie bendruomenės, kurią sudaro daugiau nei 15 000 #CubeAlumni ekspertų, įskaitant Amazon.com generalinį direktorių Andy Jassy, ​​„Dell Technologies“ įkūrėją ir generalinį direktorių Michaelą Delą, „Intel“ generalinį direktorių Patą Gelsingerį ir daugybę kitų šviesuolių bei ekspertų.

„TheCUBE yra svarbus pramonės partneris. Jūs, vaikinai, tikrai esate mūsų renginių dalis ir mes labai vertiname, kad atėjote, ir aš žinau, kad žmonės taip pat vertina jūsų kuriamą turinį“ – Andy Jassy

AČIŪSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -