Prancūzija ruošiasi pateikti „Nvidia“ antimonopolinius kaltinimus, kylančius dėl jos dominuojančio dirbtinio intelekto

0Pranešama, kad Prancūzijos antimonopoliniai reguliuotojai yra ant slenksčio, kad „Nvidia Corp.“ apkaltintų, kad ji ėmėsi antikonkurencinės veiklos, susijusios su jos dominavimu dirbtinio intelekto kompiuterijos pramonėje.

„Nvidia“ tapo pirmaujančia pasaulyje grafikos procesų blokų ir didelės spartos tinklo įrangos tiekėja, kurios reikia norint sukurti didžiules grupes, reikalingas apmokyti ir aptarnauti galingiausius šių dienų AI modelius. Kai kuriais skaičiavimais, „Nvidia“ valdo 80 % AI infrastruktūros rinkos, ir atrodo, kad šis faktas šiek tiek sukrėtė Prancūzijos konkurencijos tarnybą „Auoritté de la concurrence“.

Žinias apie artėjančius kaltinimus šiandien pirmą kartą pranešė „Reuters“. Kaltinimai pateikti po to, kai rugsėjį Prancūzijos valdžia surengė reidą „Nvidia“ biuruose Paryžiuje. Šis reidas buvo skirtas surinkti įrodymus antimonopoliniam tyrimui ir buvo atliktas kaip dalis platesnio agentūros tyrimo debesų kompiuterijos sektoriuje, kuriame nagrinėjami įtarimai, kad kai kurios JAV bendrovės galėjo trukdyti konkurencijai šalyje.

„Nvidia“ dominuojanti padėtis dirbtinio intelekto kompiuterijos pramonėje neseniai paskatino ją tapti vertingiausia įmone pasaulyje pagal rinkos kapitalizaciją, nors nuo to laiko ji nukrito į trečią vietą. Kompanija tapo pagrindiniu silicio šaltiniu, kilus generatyviniam AI bumui, kurį sukėlė ChatGPT ir kitų didelių kalbų modelių atsiradimas.

Kol kas neaišku, kokius kaltinimus Prancūzijos reguliavimo institucijos ketina pareikšti „Nvidia“. Tačiau praėjusią savaitę Autorité paskelbė ataskaitą, kurioje buvo nurodyta keletas „rizikų“, susijusių su lustų gamintoju.

„Autoritė nustatė daugybę galimų pavojų, tokių kaip kainų nustatymas, gamybos apribojimai, nesąžiningos sutarties sąlygos ir diskriminacinis elgesys“, – teigiama ataskaitoje.

Ji taip pat išreiškė susirūpinimą dėl AI pramonės priklausomybės nuo Nvidia CUDA lustų programavimo programinės įrangos. Remiantis šia ataskaita, CUDA yra vienintelė programinė įranga, kuri yra 100% suderinama su „Nvidia“ GPU. Be to, buvo pabrėžta, kad „Nvidia“ investicija į dirbtinio intelekto debesų paslaugų teikėją „CoreWeave Inc.“ kelia susirūpinimą.

Pastebėtina, kad reguliuotojai neturi konkrečių problemų, nes „Nvidia“ GPU yra dominuojanti AI lustų platforma. Ataskaitoje pažymima, kad nepaisant savo dominavimo lustų sektoriuje, „Nvidia“ susiduria su atitinkama konkurencija dėl „Google Cloud“ tenzorinio apdorojimo bloko AI greitintuvų ir silicio, pagaminto tokių pradedančiųjų įmonių, kaip „Cerebras Systems Inc.“.

Jei Prancūzijos valdžia pateiks kaltinimus „Nvidia“, abiem pusėms bus sunku įrodyti savo argumentus, sakė „Enderle Group“ analitikas Robas Enderle. Jis paaiškino, kad Prancūzijos teisinėje sistemoje yra keletas reikšmingų skirtumų, todėl gynybai tenka daugiau pareigų įrodyti, kad kaltinimas yra neteisingas. Taigi „Nvidia“ gali būti priversta įrodyti, kad nepadarė nieko blogo.

„Tačiau Prancūzija taip pat [places] daug daugiau dėmesio bus skiriama koduotiems įstatymams, kurie greičiausiai nebuvo atnaujinti specialiai dirbtiniam intelektui ir dabartinėms technologijoms apskritai, o tai gali suteikti „Nvidia“ pranašumą, kurio jie neturėtų JK ar JAV“, – sakė Enderle.

Ar Prancūzija turi perspektyvų atvejį, dar reikia pamatyti, bet analitikas teigė, kad Autorité gali sunkiai įrodyti, kad lustų gamintojas užsiėmė kainų fiksavimu. „Kainų nustatymas apibrėžiamas kaip konkurentų, kurie slaptai susitaria dėl kainos, kad pašalintų vieną iš konkurencijos pranašumų, bet su kuo jie susitartų dėl kainų? Enderle pasakė.

Jis atkreipė dėmesį, kad „Nvidia“ konkurentai to nedaro. Pavyzdžiui, atrodo, kad „Advanced Micro Devices Inc.“, siekdama užimti rinkos dalį, per mažas kainas nustato savo gaminius, o „Intel Corp.“ net neturi perspektyvaus konkuruojančio produkto.

„Nvidia nereikia nustatyti kainos, nes ji yra aiškus rinkos lyderis“, – tvirtino Enderle.

Kita vertus, Enderle mano, kad „Nvidia“ gali būti sunkiau paaiškinti savo monopolį GPU programavimo programinės įrangos versle.

„Nvidia yra vertikaliai integruota, panašiai kaip kadaise IBM, kol Europos Komisija privertė nutraukti programinės įrangos verslą ir suderinti ją su kitų kompanijų technine įranga“, – sakė analitikas. „Turime precedentą, todėl gali būti, kad „Nvidia“ bus priversta daryti tą patį, bet tai priklausys nuo teismo ir tai jokiu būdu nėra „slam dunk“.

Analitikas pridūrė, kad, jo manymu, Prancūzijos tyrimas bet kokiu atveju yra per ankstyvas, nes dirbtinis intelektas vis dar yra tokia jauna pramonės šaka. „Nvidia dominavimas yra 20 metų investicijų, kurių kiti nepadarė, rezultatas, todėl jis buvo uždirbtas sunkaus darbo, o ne antimonopoliniu elgesiu“, – sakė jis.

Ši ataskaita buvo dalis platesnio tyrimo apie įmonių konkurencinę aplinką generuojančios dirbtinio intelekto pramonėje, kurioje taip pat buvo nagrinėjama prieiga prie skaičiavimo infrastruktūros, duomenų ir talentų.

Anot „Reuters“, „Nvidia“ gresia didžiausia bauda – 10% jos pasaulinių pajamų, jei ji bus pripažinta kalta dėl Prancūzijos antimonopolinių ir antikonkurencinių įstatymų pažeidimo.

Lustų gamintojas taip pat susiduria su kai kuriais sudėtingais antimonopolinių reguliavimo institucijų klausimais kitur. Pranešama, kad Europos Sąjunga taip pat atlieka tyrimą dėl bendrovės, siekdama išsiaiškinti, ar ji nepiktnaudžiauja dominuojančia padėtimi rinkoje. Teigiama, kad JAV Teisingumo departamentas planuoja savo antimonopolinį tyrimą „Nvidia“, nes, kaip pranešama, „išaugo“ nerimas dėl savo pirmaujančios padėties dirbtinio intelekto lustų rinkoje.

Nuotrauka: Robert Hof/SiliconANGLE

Jūsų balsas už paramą mums yra svarbus ir padeda mums išlaikyti turinį NEMOKAMĄ.

Vienu spustelėjimu toliau palaikome mūsų misiją teikti nemokamą, išsamų ir aktualų turinį.

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės „YouTube“.

Prisijunkite prie bendruomenės, kurią sudaro daugiau nei 15 000 #CubeAlumni ekspertų, įskaitant Amazon.com generalinį direktorių Andy Jassy, ​​„Dell Technologies“ įkūrėją ir generalinį direktorių Michaelą Delą, „Intel“ generalinį direktorių Patą Gelsingerį ir daugybę kitų šviesuolių bei ekspertų.

„TheCUBE yra svarbus pramonės partneris. Jūs, vaikinai, tikrai esate mūsų renginių dalis ir mes labai vertiname, kad atėjote, ir aš žinau, kad žmonės taip pat vertina jūsų kuriamą turinį“ – Andy Jassy

AČIŪSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -