„PitchBook“: pasauliniai rizikos kapitalo sandoriai kovoja dėl ekonominio netikrumo

0Anksti antradienį paskelbta nauja „PitchBook-NVCA Venture Monitor“ ataskaita atskleidžia sudėtingą pasaulinio rizikos kapitalo sandorių aplinką makroekonominio neapibrėžtumo sąlygomis.

Antrąjį 2024 m. ketvirtį pasaulinė sandorių vertė šiek tiek pakilo dėl kelių didelių sandorių, tačiau bendra sandorių veikla išliko vangi. Teigiama, kad daug rizikos kapitalo įmonių visame pasaulyje patiria spaudimą dėl mažesnio turimo kapitalo, todėl kai kurios grįžta į rinką ir pritraukia daugiau privačių lėšų, nes nepavyksta pasitraukti.

Nustatyta, kad lėšų pritraukimas visame pasaulyje yra ypač lėtas, o 2024 m. įpusėjus, bendras įsipareigojimų skaičius bus mažiausias nuo 2015 m. Sulėtėjimo priežastys yra didelis per pastaruosius kelerius metus įvykdytų įsipareigojimų pagal tarptautines komanditinės ūkinės bendrijos strategijos dalis, nes investuotojai, ypač 2021 m. ir 2022 m. pradžioje, grįžo pritraukti naujų lėšų daug greičiau. Dabar, kai paskirstymas sulėtėjo, daugelis LP negali susigrąžinti įsipareigojimų savo nesubalansuotam portfeliui.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad pasaulinėje rizikos įmonių rinkoje trūksta vidutinio dydžio ir didelių susijungimų ir įsigijimų. Nors įsigijimų skaičius išliko gana didelis, dauguma sandorių buvo nedideli. Pažymima, kad rinka yra palanki dirva technologijų plėtrai ir nuolaidų sandėriams, tačiau didesni sandoriai nebuvo tokie sėkmingi, nes tai turėjo įtakos pirkėjo pelningumui.

JAV antrąjį ketvirtį sandorių aktyvumas padidėjo trečią ketvirtį iš eilės, o tai rodo, kad sandoriai baigiami, tačiau ilgėjantis pasitraukimo sulėtėjimas verčia įmones grįžti į rinką, kuri yra mažiau atlaidi, nei įmonės yra įpratusios.

Iš esmės problema ta, kad nepakanka pasitraukimų, nes nėra pakankamai įmonių, kurios steigia naujas įmones. Antrąjį ketvirtį pasitraukimų skaičius išaugo dėl nedidelių sandorių, tačiau bendra pasitraukimų vertė per ketvirtį buvo 23,6 mlrd. USD, mažiau nei ankstesnį ketvirtį.

Nepaisant dviejų didelio atgarsio sulaukusių pirminių viešų akcijų per ketvirtį – UL Solutions Inc. balandžio 13 d. surinko 964,4 mln. USD, o „Rubrik Inc.“ balandžio 24 d. surinko 752 mln. USD – IPO rinka susvyravo.

„Kad rizikos kapitalo grąža padidėtų, didelės technologijų įmonės turi pradėti skelbti viešuosius sąrašus didesniu tempu, nei matėme per pirmąjį metų pusmetį“, – teigiama ataskaitoje. „Pasitraukimo vertė auga geriau nei 2022 m. ir 2023 m., tačiau už tų metų rinka susiduria su žemiausiu pasitraukimu nuo 2016 m.

Naujo finansavimo perspektyvos taip pat išlieka šiek tiek prislopintos, o rizikos kapitalo fondai pirmąjį metų pusmetį pritraukė tik 37,4 mlrd. Nors skaičius skamba įspūdingai, didinant lėšas dominavo kelios didelės įmonės: Andreessen Horowitz surinko 7 mlrd. USD, o „Norwest Venture Partners LP“ ir „Technology Crossover Ventures LP“ surinko po 3 mlrd. „Buvo surinkta milijardų dolerių lėšų, bet galbūt mažesnių, besikuriančių vadovų sąskaita“, – pažymima ataskaitoje.

Nuotrauka: Shannon Clark / Flickr

Jūsų balsas už paramą mums yra svarbus ir padeda mums išlaikyti turinį NEMOKAMĄ.

Vienu spustelėjimu toliau palaikome mūsų misiją teikti nemokamą, išsamų ir aktualų turinį.

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės „YouTube“.

Prisijunkite prie bendruomenės, kurią sudaro daugiau nei 15 000 #CubeAlumni ekspertų, įskaitant Amazon.com generalinį direktorių Andy Jassy, ​​„Dell Technologies“ įkūrėją ir generalinį direktorių Michaelą Delą, „Intel“ generalinį direktorių Patą Gelsingerį ir daugybę kitų šviesuolių bei ekspertų.

„TheCUBE yra svarbus pramonės partneris. Jūs, vaikinai, tikrai esate mūsų renginių dalis ir mes labai vertiname, kad atėjote, ir aš žinau, kad žmonės taip pat vertina jūsų kuriamą turinį“ – Andy Jassy

AČIŪSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -