Generative AI ir švarios technologijos rodo augimą, nepaisant bendro rizikos kapitalo nuosmukio

0Šiandien „Startup Genome“ ir „Global Entrepreneurship Network“ paskelbtoje naujoje ataskaitoje apie dabartinę startuolių padėtį 2024 m. rasta įvairių rezultatų: didelių iššūkių pasaulinio rizikos kapitalo finansavimo srityje, bet teigiamų ženklų tokiose srityse kaip generatyvusis dirbtinis intelektas ir švarios technologijos.

2024 m. pasaulinė startuolių ekosistemos ataskaita, paremta duomenimis, surinktais iš 4,5 mln. įmonių iš daugiau nei 300 verslumo inovacijų ekosistemų, apima nepriklausomų tyrimų ir politikos darbo įžvalgas, kad būtų galima analizuoti pasaulines startuolių tendencijas, finansavimo dinamiką ir ekosistemų našumą.

Geriausias rezultatas ir nenuostabu, kad 2023 m. pasaulinis rizikos kapitalo finansavimas pastebimai sumažėjo. A serijos finansavimas pernai sumažėjo 46 %, tačiau pirmąjį šių metų ketvirtį buvo pastebėta atsigavimo ženklų.

2023 m. pasitraukimų skaičius sumažėjo 47 %, palyginti su 2022 m., ir 86 %, palyginti su 2021 m. Naujų vienaragių, įmonių, kurių popierinė vertė viršija 1 mlrd. USD, skaičius sumažėjo 58 %, palyginti su 2022 m., ir 87 % nuo didžiausio lygio 2021 m.

Generatyvusis AI ir švarios technologijos atmetė tendenciją. Generative AI sudarė 20 % viso rizikos kapitalo finansavimo 2023 m., trigubai daugiau nei 2022 m., o švarių technologijų startuoliai antrąjį praėjusių metų pusmetį surinko 2,5 karto daugiau lėšų, palyginti su 2020 m. pirmuoju pusmečiu. Pažymėtina, kad Europos švarių technologijų startuoliai aplenkė JAV ir Kinijos A serijos finansavimo augimas per pastaruosius dvejus metus.

Silicio slėnis išliko pasaulinio startuolių ekosistemų reitingo viršūnėje, po to seka Niujorkas ir Londonas. Tokijas pirmą kartą pateko į dešimtuką, o Seulas pakilo trimis vietomis į devintąją. Besivystančių ekosistemų reitinge Madridas ir Barselona užėmė pirmąją ir antrąją vietas, o kiti regionai reitinge pakilo, įskaitant Džakartą, Reino-Rūro metro ir Didžiosios Lozanos regioną.

Nepaisant nevienodų rezultatų, ataskaitoje nurodoma, kad laukia teigiami dalykai, pažymima, kad net ir esant sumažėjusiam finansavimui ir pasaulio ekonomikos nestabilumui, ankstyvosios stadijos startuoliai demonstruoja atsparumą. Verslininkai ir toliau diegia naujoves, ypač dirbtinio intelekto ir švarių technologijų srityse, siekdami šių sektorių augimo.

„Laimei, kartu su mūsų ekonomikomis pasaulinės startuolių ekosistemos yra ant naujo augimo ciklo slenksčio“, – pažymima pranešime. „Nedidelis, bet reikšmingas investicijų padidėjimas 2024 m. pirmąjį ketvirtį rodo, kad galbūt pasiekėme pastarojo finansavimo nuosmukio dugną.

Ataskaitoje priduriama, kad „Istorija byloja, kad didžiausią naudą gauna tie, kurie investuoja nuosmukio metu arba iškart po jo. Dabar pats laikas pradėti kurti ir pasinaudoti unikaliomis galimybėmis, atsirandančiomis pereinamuoju laikotarpiu.

Vaizdas: Startup Genome/Global Entrepreneurship Network

Jūsų balsas už paramą mums yra svarbus ir padeda mums išlaikyti turinį NEMOKAMĄ.

Vienu spustelėjimu toliau palaikome mūsų misiją teikti nemokamą, išsamų ir aktualų turinį.

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės „YouTube“.

Prisijunkite prie bendruomenės, kurią sudaro daugiau nei 15 000 #CubeAlumni ekspertų, įskaitant Amazon.com generalinį direktorių Andy Jassy, ​​„Dell Technologies“ įkūrėją ir generalinį direktorių Michaelą Delą, „Intel“ generalinį direktorių Patą Gelsingerį ir daugybę kitų šviesuolių bei ekspertų.

„TheCUBE yra svarbus pramonės partneris. Jūs, vaikinai, tikrai esate mūsų renginių dalis ir mes labai vertiname, kad atėjote, ir aš žinau, kad žmonės taip pat vertina jūsų kuriamą turinį“ – Andy Jassy

AČIŪSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -