„FinOps Foundation“ pristato vieningą debesų kompiuterijos atsiskaitymo modelį

0


„Linux Foundation“ iniciatyva „FinOps Foundation“ šiandien pristatė savo atvirojo kodo atsiskaitymo standarto 1.0 versiją, vadinamą „FinOps Open Cost and Usage Specification“.

Tikimasi, kad specifikacija, trumpai FOCUS, taps debesijos paslaugų teikėjų pramonės standartu ir padės įmonėms lengviau valdyti, sekti ir numatyti debesų išteklių išlaidas. Sukūręs vienodą atsiskaitymo standartą, kurį naudoja kiekvienas debesų infrastruktūros teikėjas, FOCUS padės sumažinti „FinOps“ specialistų sudėtingumą.

Fondas teigė, kad visos pirmaujančios debesų kompiuterijos įmonės, įskaitant „Amazon Web Services Inc.“, „Microsoft Corp.“, „Google LLC“ ir „Oracle Corp.“, pasinaudojo šia idėja. Kiekviena iš šių įmonių prisidėjo prie standarto kūrimo per projekto valdymo komitetą.

2020 m. įkurtas „FinOps Foundation“ yra projektas, kurio tikslas – kodifikuoti ir skatinti geresnį debesų finansų valdymą, o tuo tikslu jis yra orientuotas į geriausios praktikos ir standartų kūrimą įmonėms, naudojančioms debesų kompiuterijos išteklius. Galutinis jos tikslas yra padėti įmonėms geriau valdyti debesų finansų valdymą.

„FinOps“ yra „finansinių operacijų“ santrumpa – veikimo modelis, panašus į „DevOps“, kuriuo siekiama sujungti sistemas, geriausią praktiką ir kultūrą, kad būtų galima geriau suprasti sudėtingas debesų kompiuterijos sąskaitas ir debesų infrastruktūros teikiamą naudą. „FinOps Foundation“ teigimu, „FinOps“ modelį taikančios įmonės galės iš savo investicijų į debesų kompiuteriją išspausti daugiau vertės.

„FinOps“ buvo karšta sritis, nes buvo daromas spaudimas sumažinti debesijos išlaidas. Pavyzdžiui, tik šiandien „Vega Cloud“ paskelbė apie savo „Enterprise FinOps“ platformos, ypač AI pokalbių roboto „Cosmoo“, atnaujinimus „FinOps Foundations FinOps X“ renginyje San Diege. „Vega Cloud“ platforma skirta padėti informacinių technologijų lyderiams optimizuoti debesų išlaidas tinkluose, programose ir kelių debesų elementuose iš vieno prieigos taško.

Standartizuoto atsiskaitymo formato sukūrimas jau seniai buvo vienas iš pagrindinių Fondo prioritetų. Pirmą kartą jis apibūdino FOCUS lapkritį, sakydamas, kad tai daugiau nei metus trukusio įmonių narių bendradarbiavimo rezultatas.

Debesų platformos generuoja finansinius duomenis, kuriuose aprašoma, kiek infrastruktūros klientas naudojo, kada ir kiek ta infrastruktūra kainuoja. Įmonės gali panaudoti šiuos finansinius duomenis apskaitos užduotims, pvz., būsimoms išlaidoms prognozuoti. „FinOps Foundation“ teigimu, tokias apskaitos užduotis dažnai sunku atlikti dėl duomenų formatavimo kliūčių.

Iššūkis yra tas, kad kiekviena debesų platforma sugeneruoja finansinius duomenis skirtingu formatu. Skirtingais formatais saugomų duomenų rinkinių analizė gali būti sudėtinga užduotis, ypač kai yra daug informacijos. „FinOps Foundation“ naujai detalizuotu FOCUS projektu siekiama palengvinti procesą.

Vienas iš iššūkių, kurį sprendžia FOCUS, yra tai, kad debesų paslaugų teikėjai savo finansinių duomenų rinkiniuose dažnai naudoja skirtingas nomenklatūras. Pavyzdžiui, vienas paslaugų teikėjas gali nurodyti sąnaudas apskaičiuoti kaip „pavyzdines išlaidas“, o kitas gali naudoti terminą „virtualios mašinos išlaidos“. Dėl tokių terminų skirtumų finansinėje programinėje įrangoje, kurią įmonė naudoja savo debesijos išlaidoms sekti, gali atsirasti skaičiavimo klaidų.

FOCUS pristato standartizuotą terminiją debesijos išlaidoms ir naudojimo metrikai apibūdinti. Taip pat pateikiama standartizuota schema arba duomenų formatas, kuriuo galima tvarkyti finansinę informaciją. Schema nurodo techninę informaciją, pvz., maksimalų išlaidų, kurios turėtų būti įtrauktos į kiekvieną duomenų bazės eilutę, skaičių.

Šiandien išleidus FOCUS 1.0, „FinOps Foundation“ teigia, kad specifikacija pagaliau parengta visuotiniam pritaikymui debesų kompiuterijos paslaugų teikėjams. Ateinančiais mėnesiais ji tikisi, kad atsiskaitymo generatoriai, pvz., debesų platformos, privatūs debesų operatoriai ir programinės įrangos kaip paslaugos teikėjai, eksportuos duomenis.

Nors specifikacija dabar parengta geriausiu laiku, FinOps fondas tvirtino, kad jo darbas toli gražu nėra atliktas. Ji teigė, kad jos nariai jau dirba su FOCUS 1.1 leidimu ir planuoja 1.2 versiją. Laikui bėgant specifikacijos gylis ir kokybė gerės, o fondas sieks paskatinti mažesnius debesijos paslaugų teikėjus taikyti tą patį standartą.

Mike'as Fulleris, „FinOps Foundation“ vyriausiasis technologijų pareigūnas, sakė, kad dabar pritaikę FOCUS debesų kompiuterijos paslaugų teikėjai galės daug palengvinti savo klientų gyvenimą „normalizuodami“ debesų išlaidas.

„Mes perėjome už pradinio FOCUS kūrimo etapo ir į etapą, kai praktikai gali naudoti šiuos duomenų rinkinius, kad atliktų kelių debesų nuolaidų analizę, optimizuotų išteklių naudojimą ir paskirstytų bendras išlaidas“, – sakė Fulleris. „FOCUS leidžia organizacijoms lengviau padidinti investicijų į debesį vertę.

„Forrester Research Inc.“ analitikas Tracy Woo teigė, kad FOCUS 1.0 išleidimas yra didelis dalykas debesų kompiuterijos pramonei, nes jis bus labai svarbus padedant įmonėms atskirti konkrečias pardavėjų aplinkas nuo savo debesų sąskaitų.

„FOCUS 1.0 yra pirmasis žingsnis ilgoje kelionėje link abstrahuojamo, sukomponuojamo debesies, pašalinantis kelių įgūdžių rinkinio žinių naštą, reikalingą valdyti išlaidas kiekviename debesyje“, – sakė Woo. „Tai darydamos organizacijos gali lengviau optimizuoti savo investicijas į debesis ir paskatinti tvarų finansinį augimą.

Vaizdas: SiliconANGLE / Microsoft Designer

Jūsų balsas už paramą mums yra svarbus ir padeda mums išlaikyti turinį NEMOKAMĄ.

Vienu spustelėjimu toliau palaikome mūsų misiją teikti nemokamą, išsamų ir aktualų turinį.

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės „YouTube“.

Prisijunkite prie bendruomenės, kurią sudaro daugiau nei 15 000 #CubeAlumni ekspertų, įskaitant Amazon.com generalinį direktorių Andy Jassy, ​​„Dell Technologies“ įkūrėją ir generalinį direktorių Michaelą Delą, „Intel“ generalinį direktorių Patą Gelsingerį ir daugybę kitų šviesuolių bei ekspertų.

„TheCUBE yra svarbus pramonės partneris. Jūs, vaikinai, tikrai esate mūsų renginių dalis ir mes labai vertiname, kad atėjote, ir aš žinau, kad žmonės taip pat vertina jūsų kuriamą turinį“ – Andy Jassy

AČIŪSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -