„Enveda“ surenka 55 mln. USD, kad paspartintų vaistų atradimą naudojant AI

0Šiandien startuolis „Enveda Biosciences Inc.“, naudojantį dirbtinį intelektą naujų vaistų kūrimui paskelbė kad savo tyrimams paremti surinko 55 mln.

„Microsoft Corp.“ buvo tarp daugiau nei pusės tuzino investuotojų, dalyvavusių ture. „TechCrunch“ teigimu, technologijų milžinė „Enveda“ suteiks ne tik kapitalo, bet ir debesų kompiuterijos kreditų. „Microsoft“ dalyvavo ture kartu su „Premji Invest“, „Lingotto Investment Fund“, „The Nature Conservancy“ ir keliais grįžtančiais Enveda rėmėjais.

Apskaičiuota, kad iki šiol buvo atrasta tik dalis pasaulio cheminių junginių. Boulderyje, Kolorado valstijoje, įsikūrusi „Enveda“ kuria platformą, kuri žada padėti mokslininkams „greitai ištirti tamsią mūsų planetos cheminę erdvę naujų vaistų paieškai“. Programinė įranga naudoja AI, kad paspartintų narkotikų atradimo proceso dalis.

Pirmasis „Enveda“ platformos komponentas yra mažų molekulių, organinių junginių, turinčių palyginti mažą masę, palyginti su kitomis medžiagomis, duomenų bazė. Apskaičiuota, kad mažos molekulės yra maždaug 90 % farmacinių vaistų veikliosios medžiagos. Todėl jie yra pagrindinė medicinos mokslininkų dėmesio sritis.

Pagal TechCrunch, Enveda duomenų bazėje akcentuojamas informacijos apie augaluose randamas molekules pateikimas. Pranešama, kad iki šiol bendrovė surinko duomenis apie 38 000 vaistinių augalų, susijusių su maždaug 12 000 ligų ir simptomų.

Pasak Enveda, jos mokslininkai renka informaciją apie daug žadančius junginius naudodami metodą, žinomą kaip tandeminė masės spektrometrija. Šis metodas apima elektronų pluošto projektavimą ant tiriamos medžiagos, kad ji būtų paversta jonais arba įkrautais atomais. Tuos jonus galima ištirti, siekiant nustatyti, ar medžiagoje yra nežinomų junginių, taip pat išmatuoti junginių kiekį.

Enveda interpretuoja savo tandeminio masės spektrometrijos nuskaitymo rezultatus naudodama an viduje sukurtas AI modelis. Modelis yra pagrįstas transformatoriaus architektūra, neuroninio tinklo dizainu, kuris taip pat yra didelių kalbų modelių, tokių kaip GPT-4, pagrindas. Enveda teigia, kad jos AI gali automatizuoti didžiąją dalį darbo, susijusį su masės spektrometrijos rodmenų pavertimu struktūrinėmis formulėmis, diagramomis, naudojamomis cheminių medžiagų molekulinei struktūrai pavaizduoti.

Bendrovės mažų molekulių duomenų bazė pasiekiama per „Google“ panašią sąsają. Anot Envedos, mokslininkai gali rasti junginių, turinčių specifinių cheminių savybių, įvesdami tų savybių aprašą natūralia kalba. Pavyzdžiui, tyrėjas galėtų paprašyti platformos išardyti junginius, kurie atlieka svarbų vaidmenį fotosintezėje ir nukrenta žemiau tam tikros masės slenksčio.

„Enveda“ panaudos pajamas iš paskutinio finansavimo etapo savo platformai tobulinti. Be to, iš investicijų bus remiamos dvi vaistų kūrimo programos, per kurias bendrovė tikisi atrasti naujų odos ligų ir žarnyno ligų gydymo būdų. „Enveda“ planuoja pritaikyti programas klinikiniams tyrimams vėliau šiais metais ir 2025 m. pradžioje.

Nuotrauka: Enveda

Jūsų balsas už paramą mums yra svarbus ir padeda mums išlaikyti turinį NEMOKAMĄ.

Vienu spustelėjimu toliau palaikome mūsų misiją teikti nemokamą, išsamų ir aktualų turinį.

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės „YouTube“.

Prisijunkite prie bendruomenės, kurią sudaro daugiau nei 15 000 #CubeAlumni ekspertų, įskaitant Amazon.com generalinį direktorių Andy Jassy, ​​„Dell Technologies“ įkūrėją ir generalinį direktorių Michaelą Delą, „Intel“ generalinį direktorių Patą Gelsingerį ir daugybę kitų šviesuolių bei ekspertų.

„TheCUBE yra svarbus pramonės partneris. Jūs, vaikinai, tikrai esate mūsų renginių dalis ir mes labai vertiname, kad atėjote, ir aš žinau, kad žmonės taip pat vertina jūsų kuriamą turinį“ – Andy Jassy

AČIŪSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -