Elono Musko xAI surinko 6 mlrd. USD, kad sukurtų naujas dirbtinio intelekto paslaugas

0Dirbtinio intelekto startuolis „xAI Corp.“ surinko 6 milijardus USD B serijos finansavimo etape, kad paremtų savo produktų kūrimo ir komercializavimo pastangas.

Bendrovė, kurią pernai įkūrė Elonas Muskas, sekmadienį detalizavo, kad ture dalyvavo daugiau nei pusšimtis investuotojų. Dalyviai buvo Valor Equity Partners, Vy Capital, Andreessen Horowitz, Sequoia Capital, Fidelity Management & Research, Prince Alwaleed Bin Talal ir Kingdom Holding ir kiti. Investicijos vertė xAI siekia 24 mlrd. USD, palyginti su 18 mlrd. USD anksčiau.

Bendrovė teigė, kad iš turo gautas pajamas panaudos pirmiesiems komerciniams produktams pateikti į rinką. Lygiagrečiai x.AI dalį kapitalo panaudos „pažangiai infrastruktūrai“ kurti. Atskleidimas paskelbtas praėjus mažiau nei savaitei po to, kai „The Information“ pranešė, kad bendrovė planuoja surinkti superkompiuterį su 100 000 H100 grafikos apdorojimo blokų iš „Nvidia Corp.“, kad paremtų savo dirbtinio intelekto kūrimo pastangas.

H100 kaip lustų gamintojo pavyzdinį GPU kovo mėnesį pakeitė naujesnis Blackwell B200. Kai praėjusiais metais buvusio procesoriaus paklausa buvo didžiausia, mažmeninės kainos pranešama pasiekė 40 000 USD. Net jei „Blackwell B200“ pristatymas sumažins H100 kainą dviem trečdaliais, 100 000 GPU superkompiuteris „xAI“, kurį planuojama sukurti, vis tiek kainuotų daugiau nei 1 mlrd.

Informacijos šaltiniai nurodė, kad bendrovė planuoja paleisti sistemą į internetą iki kitų metų rudens. Manoma, kad xAI šiame projekte gali bendradarbiauti su „Oracle Corp.“. Kuriant didelio masto AI mokymo aplinką reikia ne tik GPU, bet ir kitos techninės įrangos, pavyzdžiui, saugojimo sistemų, kurias galėtų tiekti pastaroji įmonė.

Praėjus trims mėnesiams po pristatymo praėjusių metų liepą, X.ai pristatė didelį kalbos modelį, pavadintą Grok, kuris gali generuoti tekstą ir kodą. Nuo tada jis atidarė modelį ir pristatė naują, pažangesnę versiją, pavadintą Grok 1.5. Atliekant vidinį testą, pastarasis LLM teisingai atsakė į 74,1% HumanEval, populiaraus etalono, naudojamo neuroninių tinklų problemų sprendimo gebėjimams įvertinti, klausimų.

Trumpame pranešime apie 6 mlrd. Bendrovė nenurodė, kokie produktai yra ruošiami. Tačiau balandžio viduryje, kai pristatė „Grok 1.5“ versiją, kuri gali apdoroti vaizdus, ​​​​xAI atskleidė, kad per ateinančius mėnesius ji siekia gerokai patobulinti tiek mūsų daugiarūšio transporto supratimą, tiek generavimo galimybes.

Multimodaliniai AI modeliai yra neuroniniai tinklai, galintys apdoroti kitus duomenis nei tekstas. Per pastaruosius 12 mėnesių xAI konkurentas OpenAI pristatė AI modelius, galinčius generuoti vaizdus, ​​vaizdo įrašus ir kalbą. Gali būti, kad Elono Musko startuolis planuoja imtis komercializavimo pastangų panašia kryptimi.

Visi nauji AI modeliai, kuriuos treniruoja xAI, greičiausiai bus prieinami per komercines taikomųjų programų programavimo sąsajas. Ji jau siūlo Grok 1.0, pirmąją savo pavyzdinio LLM iteraciją, per API, kuri šiuo metu pasiekiama naudojant išankstinės prieigos programą.

Bendrovė taip pat sukūrė darbalaukio programą, skirtą padėti kūrėjams efektyviau atlikti greitą inžineriją. Tai yra tikslaus raginimų derinimo užduotis, siekiant maksimaliai padidinti AI modelio, šiuo atveju Groko, išvesties kokybę. Dalis naujojo „xAI“ finansavimo gali būti skirta papildomų kūrimo įrankių programinės įrangos komandoms, perimančioms jos AI modelius, kūrimui.

Nuotrauka: NASA/Wikimedia Commons

Jūsų balsas už paramą mums yra svarbus ir padeda mums išlaikyti turinį NEMOKAMĄ.

Vienu spustelėjimu toliau palaikome mūsų misiją teikti nemokamą, išsamų ir aktualų turinį.

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės „YouTube“.

Prisijunkite prie bendruomenės, kurią sudaro daugiau nei 15 000 #CubeAlumni ekspertų, įskaitant Amazon.com generalinį direktorių Andy Jassy, ​​„Dell Technologies“ įkūrėją ir generalinį direktorių Michaelą Delą, „Intel“ generalinį direktorių Patą Gelsingerį ir daugybę kitų šviesuolių bei ekspertų.

„TheCUBE yra svarbus pramonės partneris. Jūs, vaikinai, tikrai esate mūsų renginių dalis ir mes labai vertiname, kad atėjote, ir aš žinau, kad žmonės taip pat vertina jūsų kuriamą turinį“ – Andy Jassy

AČIŪSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -