Ataskaita: Kinija įsteigia 47,5 mlrd. USD fondą, kad padidintų savo puslaidininkių sektorių

0Pranešama, kad Kinija įsteigė fondą, kurio kapitalas yra 344 milijardai juanių arba 47,5 milijardo JAV dolerių, kad padidintų savo vidaus puslaidininkių sektorių.

Reuters, remdamasi teisės aktų nustatyta tvarka, šiandien pranešė, kad fondas buvo įsteigtas praėjusį penktadienį. Tai trečia ir didžiausia iš trijų valstybės remiamų investicinių priemonių, sukurtų vietinėms puslaidininkių įmonėms paremti. Ankstesni du fondai buvo įsteigti atitinkamai 2014 ir 2019 m., turėdami 138,7 mlrd. juanių ir 204 mlrd. juanių įstatinį kapitalą.

Pranešama, kad Kinijos finansų ministerija yra didžiausia praėjusią savaitę įsteigto trečiojo fondo akcininkė, valdanti 17 proc. Šias pastangas taip pat remia daugiau nei tuzinas kitų rėmėjų, įskaitant penkis didžiausius Kinijos bankus, kurių kiekvienas turi maždaug 6% akcijų.

Reuters anksčiau pranešė kad fondo dėmesio sritys apims lustų gamybos įrangą. EUV litografijos mašinos iš Nyderlandų ASML Holding NV, kurios naudoja lazerio šviesą tranzistoriams išgraviruoti į silicį, Kinijos įmonėms nepasiekiamos dėl eksporto apribojimų. Tas pats pasakytina apie tam tikrų tipų mažiau pažangią lustų gamybos įrangą.

Vasario mėnesį „Financial Times“. pranešė kad didžiausias Kinijos puslaidininkių gamintojas planuoja gaminti penkių nanometrų procesorius, naudodamas turimas JAV ir Olandijos gamybos įrangos atsargas. „Semiconductor Manufacturing International Corp.“ arba SMIC Šanchajuje turėtų įrengti dvi penkių nanometrų gamybos linijas.

Manoma, kad gamybos linijos iš pradžių gamins „Huawei Technologies Co. Ltd“ išmaniųjų telefonų lustus. Jei įsipareigojimas bus sėkmingas, „Huawei“ taip pat pradės gaminti savo galingiausius dirbtinio intelekto lustus, naudodamas SMIC penkių nanometrų procesą. „Financial Times“ šaltiniai pridūrė, kad SMIC padidino savo septynių nanometrų gamybos pajėgumus, kad padidintų išmaniųjų telefonų lustus ir vaizdo plokštes.

Nors pažangi penkių nanometrų technologija atsilieka dviem kartomis nuo naujausių technologijų lygio, naujausi Nvidia Corp. Blackwell B200 grafikos apdorojimo įrenginiai yra pagrįsti naujesniu keturių nanometrų procesu. GPU gamina Taiwan Semiconductor Co. Ltd., kuri nuo 2022 m. pabaigos gamina lustus, pagrįstus dar pažangesniu trijų nanometrų mazgu.

Metų pradžioje ASML atšauktas pažangių litografijos mašinų siunta klientams Kinijoje, gavus JAV prašymą. Visai neseniai JAV prekybos departamentas atšauktas eksporto licencijų, kurios leido „Intel Corp.“ ir „Qualcomm Inc.“ parduoti kai kuriuos savo lustus Kinijoje. Šis žingsnis įvyko po to, kai „Huawei“ balandį pristatė naują nešiojamąjį kompiuterį „MateBook X Pro“, kuriame buvo nustatytas „Intel Corp.“ centrinis procesorius.

Nuotrauka: Atskleiskite purslą

Jūsų balsas už paramą mums yra svarbus ir padeda mums išlaikyti turinį NEMOKAMĄ.

Vienu spustelėjimu toliau palaikome mūsų misiją teikti nemokamą, išsamų ir aktualų turinį.

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės „YouTube“.

Prisijunkite prie bendruomenės, kurią sudaro daugiau nei 15 000 #CubeAlumni ekspertų, įskaitant Amazon.com generalinį direktorių Andy Jassy, ​​„Dell Technologies“ įkūrėją ir generalinį direktorių Michaelą Delą, „Intel“ generalinį direktorių Patą Gelsingerį ir daugybę kitų šviesuolių bei ekspertų.

„TheCUBE yra svarbus pramonės partneris. Jūs, vaikinai, tikrai esate mūsų renginių dalis ir mes labai vertiname, kad atėjote, ir aš žinau, kad žmonės taip pat vertina jūsų kuriamą turinį“ – Andy Jassy

AČIŪSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -