Švedijos bendro rinkos organizavimo pajamos išaugo 14,2 % 2023 m

0


STIM, Švedijos kolektyvinio administravimo organizacijai (BRO) praėjusį rudenį sukako 100 metų, o jos 2023 m. rezultatai suteikia dar vieną priežastį švęsti. Organizacija surinko rekordiškai didelę sumą – 3,095 mlrd. Švedijos kronų (SEK) (291,9 mln. USD, remiantis 2023 m. vidutiniu kronos ir dolerio perskaičiavimo kursu), ty 14,2% daugiau nei praėjusiais metais, gegužės 28 d. paskelbė BRO. Ji taip pat paskelbė, kad paskirstytų 2,573 mlrd. SEK (242,6 USD) – beveik 20% daugiau nei 2022 m.

Naršyti

Naršyti

Peržiūrėkite naujausius vaizdo įrašus, diagramas ir naujienas

Peržiūrėkite naujausius vaizdo įrašus, diagramas ir naujienas

Švedijos BRO visada buvo daug mažesnė už milžiniškus partnerius, tokius kaip SACEM (Prancūzijos kolektyvinio teisių administravimo asociacija) arba PRS for Music (JK), nes šalies gyventojų skaičius ir ekonomika yra palyginti mažesni. Tačiau Švedija visada viršijo savo svorį popmuzikoje, ypač kai kalbama apie dainų kūrimą, o STIM yra svarbesnis, nei rodo jo dydis. Kartu su PRS ir GEMA (Vokietija), STIM valdo ir kontroliuoja bendrą įmonę ICE – Berlyne esantį licencijavimo ir apdorojimo centrą, kuris tapo svarbia jėga Europos autorių teisių srityje.

Didžiausias STIM pajamų iš licencijų šaltinis buvo internetu, kuris sudarė 43 % visų pajamų, skaičiuojant ir Švedijos, ir tiesiogines tarptautines licencijas. Antras pagal dydį šaltinis buvo pajamos iš užsienio, kurios sudarė 30 proc., po to seka TV (9 proc.), foninis (7 proc.) ir tiesioginis (4 proc.). Iš šių pajamų šaltinių tiesioginės ir foninės pajamos padidėjo 13%, o pajamos iš kelių teritorijų internete padidėjo 27%.

STIM metinėje ataskaitoje taip pat pateikiamos ataskaitos apie pažangą kitose srityse. Po ilgų derybų BRO dabar gali išmokėti kelių metų honorarus iš HBO ir Disney+, o sudarius kitą sandorį, organizacija turės naujus gyvos muzikos tarifus iki 2025 m. sausio mėn. BRO taip pat atsižvelgė į AI klausimą. muzika ataskaitoje „Muzika, AI ir autorių teisės“.

Remiantis metine ataskaita, labiausiai grojama metų daina Švedijoje buvo Anneli Tisell, Johan Rask ir Hasse Sjölander „Babblarnas vaggvisa“.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -