Vėžio konsultacijų turas dienai įsikūrė Šiauliuose

0


vezio-konsultaciju-turas-dienai-isikure-siauliuose

Pirmą kartą Europoje pristatytas konceptas – po pagrindines didžiųjų miestų aikštes keliaujantis „konsultacijų kabinetas“ – apsilankymas ir Šiauliuose, kur žiniomis ir patirtimi dalijosi įvairių medicinos specialistų specialistai ir patys su vėžiu pasirenkant paciento.

Akcijos metu visus norinčius konsultavo Respublikinės Šiaulių ligoninės specialistai: onkologė chemoterapeutė Jūratė Liutkutė, Chirurgijos skyriaus vedėjas gydytojas chirurgas Mindaugas Šatkauskas, Ausų, nosies, gerklės skyriaus vedėjas, gydytojas otorinolaringologas Darius Bajorinas ir Moters ir vaiko klinikos vadovės gydytoja akušerė ginekologė.

„Konsultacijų kabinete“ apsilanko keliu šimtai šiauliečių, kurie išsinešė daugiau žinių ir pažadą naudotis atitinkamomis prevencinėmis programomis.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas pastebi, kad vėžys – negailestinga šių dienų liga, tačiau kovoti su ja gali padėti žinios ir prevencija.

„Statistika negailestinga – kasmet Lietuvoje fiksuojama apie 20 tūkst. naujų vėžio atvejų, o bemaž kas penktas Lietuvos gyventojas miršta nuo vėžio. Suvokdami ne tik gydymo, bet ir prevencijos svarbą prisijungėme prie akcijos, kurios metu mūsų ligoninės įvairių specialistų konsultavo praeivius. Esame tikri, kuo daugiau žinių apie ligą ir jos prevenciją gali ženkliai sumažinti skaudžių mirties atvejų skaičių“, – sako vienintelio centro Šiaurės Lietuvoje, kuriame yra gydomi onkologiniai ligoniai, direktorius.

Ankstyva diagnostika – raktas prieš ligą

Šiaulių ligoninės ekspertai pastebi, kad vilties teikia mokslo pažangą ir galimybę anksčiau diagnozuoti ligą.

„Kuo geriau bus informuota visuomenė, kuo aktyviau vykdoma švietėjiška veikla, tuo anksčiau galima „užčiuopti“ ligą arba užkrėsti kelią. Ligos jaunėja, ne išimtis ir vėžys. Tiesa, diagnostika yra it pažengusi, kas leidžia mums anksčiau diagnozuoti ir pradėti gydyti. Vis dėlto daugiausia noriu atkreipti dėmesį į pirmąją prevenciją – sveiką gyvenseną ir mitybą, tik pajutus pirmuosius, prašome kreiptis į šeimos traumą, kad, matydamas, kad gali nukreipti šį pas specialistą“, – sakė gyventojus konsultavusi miesto ligoninės. Onkologijos klinikos terapeutė onkologė chemoterapija Jūratė Liutkutė.

„Konsultacijų kabinetas“ šį mėnesį jau lankėsi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose. Birželio 14-16 d. akcija vyks Alytaus Rotušės aikštėje, o vėliau „kabinetas“ tęsė savo kelionę į Lenkiją ir Rumuniją.

Onkologinės ligos – tai vienas iš didžiausių iššūkių, nes kasmet Europoje vėžys nusineša milijonus gyvybių. Europos Sąjungoje (ES) vėžys yra didžiausias mirties priežastis tarp žmonių iki 65 metų ir antrosios kartos tarp visų amžiaus grupių. ES kovos su vėžiu siekia apjungti visus vėžio kontrolės aspektus – profilaktiką, ankstyvą diagnostiką, įrodymais pagrįstą, teisingai stebėseną.

• RŠL informacija

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -