Tūkstančius telšiškės į davė tiesiai sukčiams į rankas

0


Nuolat kartojame gyventojams: nei policijos, nei kitų įstaigų darbuotojai po gyventojų namus nevaikšto ir pinigų netikrina. Taip elgiasi tik sukčiai!

Nors informacija apie populiarius sukčiavimo būdus, rodos, nestinga, gyventojai vis tiek užkimba ant sukčių kabliuko. Patikėję melu, nepažįstamiesiems jie atiduoda visas savo santaupą. Vienas dažnesnis sukčiavimo atvejis, – kai policijos, banko ar kitų institucijų darbuotojai apsimetę asmenys reikalauja, kad namuose būtų galima užsidirbti pinigų, kurie neva yra padirbėti.

Viskas baigiasi tuo, kad paėmę gyventojų santaupas sukčiai mikliai pradingsta.

Tokiu būdu praėjusią savaitę nuo sukčių nukentėjo Telšių miesto gyventoja. Gegužės 22 d. ryte 94 metų moteriai telefonu paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė pareigūnu ir pareiškė, kad senjorė už komunalines paslaugas atsiskaito neva netikrais pinigais, tad reikia tuos pinigus patikrinti.

Į namus atvykusiam nepažįstamajam, apsimetusiam policijos pareigūnu, moteris atidavė 3500 eurų, kuriuos jis išsinešė „tikrinti“, tačiau taip ir nesugrįžo. Sunerimusi moteris skubios pagalbos telefonu pati pranešė apie įvykį.

Tokiu būdu savo santaupų neteko ir kita 80 metų telšiškė, kuri balandžio 15 d. sukčiams atidavė 4100 eurų. Ji taip pat iš pradžių gauto skambučio, kurio metu buvo pasakyta, kad turimi pinigai yra padirbti, todėl į moters namus neva atvyks pareigūnas patikrinkite. Paimtus pinigus vyras nešėsi į lauką, pareiškęs, kad ten turi jiems tikrinti skirtą aparatūrą, bet taip ir nesugrįžo.

Policija abiem atvejais pradėjo tyrimą dėl sukčiavimo.

Primename, kad geriausiai savo turtą galime apsaugoti patys. Neįsileiskite į nepažįstamus ir neduokite jiems savo pinigų, kad ir namų istorija jie jums pasakotų. Jokių įstaigų darbuotojai į gyventojų namus nevaikšto ir parodyti neprašo. Įsidėmėkite tai ir neužkibkite ant sukčių kabliuko.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -