Rokiškio šimtmečio Dainų šventėje: pasirodome puikiai, bet potencialo dar daugiau

0


rokiskis-simtmecio-dainu-sventeje:-pasirodeme-puikiai,-bet-potencialo-turime-dar-daugiau

Grįžusi iš šimtmečio Dainų šventės, Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė sakė, kad Rokiškis čia puikiai puikiai, bet potencialo dar daugiau.

Galime paruošti daugiau kolektyvų, kapelų. Šventėje pasigedau kanklininkų, pučiamųjų iš mūsų krašto. Manau, kad pasirengimą Dainų šventei ateityje reikia pradėti anksčiau. Praverstų ir metodinė pagalba kolektyvų vadovams, galima būtų net kviesti nacionalinio lygmens specialistus“, – ateities akcentus jau dėlioja pati su „Medeinos“ choru Dainų šventėje dalyvavusi I. Matelienė.

Rokiškėnus lydėjo sėkmė

Šimtmečio Dainų šventėje Rokiškių atstovavo 16 kolektyvų – iš viso 285 dalyvių. Kaip sako Rokiškio dalyvavimas Dainų šventėje koordinavusios savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Rasa Pugžlienė, viskas praėjo sėkmingai. „Maitinimas buvo puikus, gyvenimo sąlygos bent jau mums – geros, transportą taip pat pavyko sureguliuoti, nors iššūkių būtų. Niekas neapsinuodijo, neapsirgo, niekam nenutiko nelaimė, visi sėkmingai grįžome namo, žodžiu, „viskas – kaip per sviestą“, – pakomentavo R. Pugžlienė.

Išsiskyrė savo akcentais

R.Pugžlienė pastebi, kad Rokiškis iš kitų dalyvių išsiskyrė savo akcentais. „Folkloro dienoje rodome unikaliai su mini tapomis langinėmis, kurias sukūrė kraštietė dailininkė Asta Keraitienė. Puikiai pasitarnavo dėmesiui dėmesį Gintaro Varno sukurti paukštukai, kurių spalvos atkartojo Rokiškio herbo spalvos. Kokybiškumu, apranga Teatro dienoje išsiskyrė mūsų teatralai, na, o literatės Danutės Mažeikienės sukurtą šūkį „Rokiškio gyva/meilės vardas – Lietuva“, kurį skandavome šeštadienį iškilmingoje eisenoje, pasigavo daug kas, girdėjome, kaip žiūrovai jį kartoja. Visą nuovargį atpirko nepakartojamos emocijos, daug kas nesulaikė ašarų“, – įspūdžiais dalijosi R. Pugžlienė.

Ateityje koreguos Rokiškio dalyvavimą eisenoje

Rokiškio savivaldybės dalyvavimas šimtmečio Dainų šventėje kainavo 25 633 eurus, dar 12 889 eurai buvo skirti iš valstybės biudžeto. „Planuoti pasirengimą ir dalyvavimą šimtmečio Dainų šventėje pradėjome dar 2022 metais. Reikėjo atnaujinti ir kolektyvų dalyvių kostiumus, ir mokytis Dainų šventės repertuaro, ir rengti kolektyvų atrankas. Vis dėlto poros pasirengimui mažoka, manau, jau dabar reikia pradėti galvoti apie kitą, po ketverių metų vyksiančią Dainų šventę“, – sako I. Matelienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad ateityje reikia koreguoti Rokiškio dalyvavimą bendroje eisenoje. „Esu įsitikinusi, kad pagrindinės dienos eisenoje Rokiškiui turi atstovauti visų dienų dalyviai: ir folkloristai, ir teatralai, ir šokėjai. Šiais metais ėjo tik šeštadienio dienos dalyviai, choristai, kiti jau nebelaukė, išvyko. Tad rodo, kad Rokiškiui atstovauja tik chorai. Gaila, kad neatskleidėme viso savo dalyvių potencialo, daugiau šios klaidos nebedarysime“, – sako I. Matelienė.

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -