Respublikinėje Šiaulių įmonė – svečiai iš Ukrainos

0


respublikineje-sveciu-ligonineje-–-sveciai-is-ukrainos

Respublikinėje Šiaulių lankėsi Ukrainos Mečnikovo ligoninės delegacija. Vizito metu pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas pagal Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos projektą, remiant tarptautinę medikų partnerystę ir pirmosios ponios Olenos Zelenskajos iniciatyvą.

Draugystė tarp ligoninių užsimezgė dar 2023 metų vasarą, kuomet Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas atostogų metu užsuko į Mečnikovo ligoninę. Jau tada kilo mintis apie tarptautinį bendradarbiavimą, mat abi ligoninės yra panašios tiek dydžiu, tiek žmogiškaisiais ištekliais.

Vilnius, 2024-06. (Robertas Riabovas/BNS)

Pirmąją vizito dieną Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius M. Pauliukas su delegacijos nariais Mečnikovo ligoninės atstovai Oleksandru Tulubajevu, Sergejumi Kosulnykovu bei Lietuvos respublikos ambasados ​​Ukrainoje garbės konsulo Dniepropetrovsko srityje Vitalijaus Pivnyako padėjėjomis Hanna Podliesna ir LR Arina Latišministro apsaugos lankė.

Ukrainiečių įteikė ministrui simbolinių dovanų ir buvo maloniai nustebinti A. Dulkio kabinete išvydę relikvijų iš Ukrainos mūšių laukų – šalmą, skeveldros fragmentą ir kt.. Ministras atviravo, kad nuo karo pradžios Ukrainoje jau lankėsi kelis kartus ir džiaugėsi, kad buvo nedidele valstybe, Lietuva geba didžiausią iš visų ES šalių BVP dalį skirti paramai Ukrainai. Svečiai ministrui sakė jaučiantys didžiulį Lietuvos palaikymą ir dėkojo už lietuvių tautos rodomą bendruomeniškumą ir geranoriškumą.

Vilnius, 2024-06. (Robertas Riabovas/BNS)

Antroji diena prasidėjo iškilmingu bendradarbiavimo memorandumo pasirašymu bei apsikeitimu valstybinėmis vėliavomis. Tiesa, Ukrainos vėliavą simboliškai puošia nuoširdžios Ukrainos medikų padėkos lietuvaičiams.

Pasak svečių, jau dešimtmetį jie jaučia Lietuvos žmonių paramą ir humanitarinę pagalbą. O prieš metus yra itin dėkingi ne tik už priimtus karo pabėgėlius, bet ir Ukrainos kariams teikiamą gydymą ir reabilitacijos pagalbą Lietuvoje.

Ukrainos Respublikinės ligoninės darbuotojams bei iš Lietuvos gydymo įstaigų pirmųjų kitų lūpų susisiekimo, kaip ir medicinos gydymo įstaigų darbo intensyvumas ir srautai nuo karo pradžios.

„Jei kažkada galvojome, kad 100 operacijų per mėnesį yra gan daug, tai karo metu tiek pat per savaitę yra jau visai normaliai. Jei iš Lietuvos medikų nori tikrai geros, realios praktikos dirbant su sužeistaisiais karo lauke, atvykęs pas mus į ligoninę per dvi savaites jis gali gauti tiek, kiek negaus nei vienoje kitoje šalyje per 10 metų“, – sako Mečnikovo ligoninės Chirurgijos centro vadovas Sergijus Kosulnikovas.

Jis susirinkusiems praktines minų sprogstamųjų žaizdų chirurginio gydymo galimybes, atskleidė keičiamos informacijos apie turniketo sindromą bei kitas komplikacijas. Paklaustas, kaip reaguoja personalas į pavojaus sirenas, nuoširdžiai atsako:

„Pradžioje reaguodavome, o dabar aš galiu tai prašau jas išjungti, kad dirbti netrukdytų ir neblaškytų manęs. Ne vienas iš personalo nesitraukia nuo operacinės stalo ir laimei, kol kas joks sprogmuo į mūsų gydymo įstaigą nebuvo pataikęs, tiesa, langai nuo sprogimo bangos yra išbyrėję, bet ir tada visi tęsėme operaciją. Apie savo psichologinę emocinę būseną mūsų medikai šiuo metu negalvoja, nes tiesiog nėra laiko, labai saugok tai, kas mūsų šalį, labai stengtis dėl jų.“

Pasak Mečnikovo ligoninės medicinos direktoriaus pavaduotojas skubiajai medicinos pagalbai Oleksandro Tolubaevo per trečius metus besitęsiantį karą bemaž visos ligoninės personalas gyvena be atostogų, o sužeistųjų skaičius per visą tą laiką svyravo nuo 30-300.

„Darbo rankų žiniomis niekada nebus per daug, nuo karo pradžios darbuotojų yra tiek daug, įdarbiname iš okupuotų teritorijų pasitraukusius gydytojus ir slaugytojus, tačiau pasitaiko, kad medikai neatlieka krūvio dėl kitų priežasčių, išvyksta į šalies ligonines ar užsienį“,- sako O. Tulubaevas.

Svečiai lankėsi įvairios Respublikinės ligoninės skyriuose, bendravo su personalu, domėjosi turima įranga. Ypač maloniai nustebo Intensyvios terapijos skyriuje sutikę kraštietę, dirbančią slaugytojos padėjėja Anya iš Dniepro.

• Parengė Eva Jagminaitė-Kazlauskienė. Nuotraukų autorystė: Robertas Riabovas / BNS ir E. Kazlauskienė

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -