Pradedantiesiems muzikantams AGATA paskyrė 48 tūkst. eurų

0


Lietuvos gretu teisių asociacija AGATA paskelbė Muzikos leidybos finansavimo fondo pradedantiesiems rezultatus. Finansavimas skirtas 22 atlikėjams ir muzikos grupėms jų muzikinėms pradžioms skatinti padalinta 48 tūkst. eurų.

Iki šiol AGATA Muzikos leidybos finansavimo fondas buvo atviras visiems – tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems muzikantams. Tačiau šiais metais AGATA Taryba priėmė sprendimą pakeisti fondo apimtį ir tikslą tam, kad būtų galima maksimaliai prasmingas ir su jais šansą tiems, kurių muzikos potencialui būtina finansinė pagalba.

Šiemet buvo nauja ir fondo konkurso forma – kandidatai kandidatai gyvame interviu su konkurso ekspertų komisija. Naujas, perspektyvias muzikines pradžias vertino atlikėjas Tomas Narkevičius-Free Finga, muzikos prodiuseris Snorre Bergerud, žurnalistai Gerūta Griniūtė ir Karolis Vyšniauskas.

„Interviu formatas labai pasiteisino. Kalbėdami su žmonėmis ir užduodami klausimais padėdavome papasakoti, kodėl jiems reikalingas finansavimas, arba suprasti, kodėl tik dar per anksti į jį pretenduoti. To negali padaryti vertindamas parašytą paraišką, nes tekstą gali formuoti kaip nori, o atėjęs į interviu esi toks, koks esi. Tai buvo dialogas, kuris labai tiko šiam konkursui“, – sakė T. Narkevičius.

Į pradedančiųjų muzikantų apibrėžimą fondo kontekste buvo pažvelgta plačiai ir lanksčiai. Nebuvo griežtų nurodymų konkurso dalyviams nusakančių, kiek metų jie turėtų būti aktyvūs muzikiniame pasaulyje ar kiek turi turėti išleistų įrašų.

Pasak T. Narkevičiaus, būtent gyvas pokalbis su konkurso dalyviais ir leido suprasti, kodėl jie save laiko pradedančiaisiais ir kodėl būtent dabar jiems reikalinga finansinė paskata.

„Fondas yra atviras pradedantiesiems atlikėjams arba naujoms muzikinėms pradžiai. Kartais pradedančiuoju gali būti ir muzikos išleidęs atlikėjas, kuris pradeda naują kūrybinio gyvenimo etapą. Viską pradedant nuo nulio reikia šiek tiek pagalbos ir finansinio postūmio projekto įsivažiavimui, tad rėmimo reikšmė tampa labai didelė, o tokių atlikėjų profesionalumu galima pasitikėti, – sakė T. Narkevičius. – Bet džiaugiuosi, kad į fondą daug daugiau atlikėjų, kurie dar tik kuria savo muzikinį vardą, yra karjeros pradžioje.“

Fondo lėšomis finansuojamos įvairios muzikinės veiklos išlaidos – ne tik leidyba, bet ir koncertų organizavimas, muzikinių klipų kūrimas, atributikos gamyba bei tai, kas atrodo reikalinga dabartiniame muzikantų karjeros etape.

Ryškiausios buvo trys kryptys, kurioms buvo prašoma finansavimo: albumų ir mini albumų leidybai, vinilinių plokštelių leidybai bei sėkmingai pradėjusių įsitvirtinti atlikėjų mini koncertinių turų įvairioms išlaidoms.

AGATA Agnė Begetė džiaugiasi naujos koncepcijos finansavimo fondo atgarsiais ir rezultatais: „Siekėme sukurti formatą, leistų pamatyti daugiau direktoriaus, nei gali surašyti į paraišką, ir atsigręžti į tuos, kuriems finansavimas išties gali tapti reikšmingu postūmiu.

Dalyvių atsiliepimai puikūs – visi gavo tiesioginį grįžtamąjį ryšį, turėjo galimybę išgirsti nuomonę, gavo pasiūlymą, kaip geriau pasiruošti muzikos karjeros žingsniui.

Finansavimo rezultatų sąraše išties didelė įvairovė. Matau jame puikių projektų, kurie tradicinio formato fonduose niekaip nesulauktų palaikymo, ir tai yra viena priežastis AGATA-i džiaugtis – panašu, kad mums pavyko pasiekti platesnę muzikos bendruomenę.

AGATA Muzikos leidybos finansavimo fondas veikia nuo 2018 m. Iki šių metų jis parėmė daugiau nei 400 albumų leidybą, naujos lietuviškos muzikos kūrimui paskirta beveik 600 tūkst. Euras. Fondas finansuojamas AGATA kultūrinės ir plėtros programos lėšomis.

2024-05-24 – 10:08:18 – Pradedantiesiems muzikantams AGATA paskyrė 48 tūkst. eurų – Agata

* Skelbiamos finansavimo sumos „į rankas“, mokesčius sumokėsime už Jus, neišskaičiuojant iš skelbiamos finansavimo sumos.
** Snorre Bergerud nusišalino vertinimo nuo.
*** Tomas Narkevičius nusišalino nuo vertinimo.


Plačiau apie AGATA MLF konkurso vertinimo kriterijus ir kita svarbi informacija: ČIA

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -