Po renginio su briedžiu apgadinti du automobilius

0


Automagistralėje Vilnius – Panevėžys, Ukmergės r., Taujėnų sen., ties Dumblio kaimu, automobilis „Toyota“, lenkdamas krovininį „Volvo FM9“, staiga su staiga į kelią išbėgusiu briedžiu.

Susidūrimo su gyvūnu neišvengė ir „Volvo FM9“. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti automobiliai, briedis sužeistas. Vairuotojai užpildo eismo įvykio deklaraciją.

Vairuotojai turėtų būti dėmesingi, važiuodami miškingais kelių ruožais. Pranešimai apie šiame kelyje išbėgantį briedį yra gana dažni.

Specialistai sako, kad vienos taisyklės, kaip išvengti akistatos su laukiniu gyvūnu, nėra. gyvūnų elgesys neprognozuojamas, todėl jei važiuojama miškingu keliu, atokesnėse vietovėse naktį arba paryčiais, reikia būti ypač atsargiems.

Labai didelė tikimybė, kad anksti ryte arba vakare ant kelio išvysite stirną, briedį ar kitą žvėrį. Ypač atkreipkite dėmesį į važiuojant kelio valandas saulei nusileidus ir 1 valandą prieš auštant.

#PATARIMAI

Neignoruoti įspėjamojo ženklo. Kelio ženklas „Laukiniai žvėrys“ žymimas kelio ruožas, kuriame yra rizika susidurti su miško žvėrimi, todėl būtina padidinti greitį ir būti labai atidiems.

būtina sumažinti greitį. Greitį sumažinti rekomenduojama visada, kai važiuojama mažiau judriais keliais ar miškingais vietovėmis. Už medžių ir krūmų gali slėptis į kelią ketinantis išbėgti gyvūnas, todėl būtinas saugotis.

Atidžiai stebėti keliąbei tai, kas vyksta šalia jo. Važiuojant stebėti ne tik kelią priešais žinomas, bet ir tai, kas vyksta už jo ir šonuose. Žvėrys dažnai migruoja ne po vieną, tada pastebėjau bent menkiausią šešėlį reikia saugiai stabdyti ar net sustoti šalikelėje.

Nedaryti staigių manevrų. Į kelią iššokęs gyvūnas jau yra išsigandęs, todėl jo elgesys nenuspėjamas. Geriau saugiai sustoti nei bandyti ap kelionę gyvūną.

Nakties metu važiuoja įjungtomis tolimosiomis šviesomis. Tamsiuoju paros metu dauguma rajoninių kelių yra tamsūs, neapšviesti, todėl automobilio tolimųjų šviesų žibintai leis geriau matyti. Tačiau svarbu neakinti kitų eismo dalyvių ir priartėjus prie kito automobilio laiku perjungti tolimųjų šviesų žibintus į artimųjų šviesų žibintus.

Segėti saugos diržą. Tinkamai užsegtas diržas apsaugos ir vairuotoją, ir keleivius automobiliui patogius automobilius su menkiausia kliūtimi, pavyzdžiui, smulkiu gyvūnu.

Jei vis dėlto nepavyko išvengti, pirmiausia reikia pasirūpinti savo ir su jumis važiuojančių žmonių saugumu. Šiukštu nelipti iš automobilio, jei šalia blaškosi gyvūnas. Geriau palaukti, kol jis nurims.

Susidūrus su laukiniu gyvūnu, dėl savo ir kitų eismo dalyvių reikia įjungti automobilio avarinę signalizaciją, kuri pastatyti avarinio sustojimo ženklą, įspėtų kitus vairuotojus apie susidariusią padėtį kelyje.

Ir apie sužeistą, ir apie mirtinai nutrenktą gyvūną visada reikia pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -