Nustatyta 80 šiukščių žvejybos pažeidimų, padaryta žala aplinkai – daugiau nei 41 tūkst. eurų

0


akcijos-„saugom-lydeka“-rezultatai:-nustatyta-80-siuksciu-zvejybos-pazeidimu,-padaryta-zala-aplinkai-–-daugiau-nei-41-tukst.-euru

Per šių metų vasario–balandžio mėnesius vykusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė278 žvejybos pažeidimus, iš jų 80 – šiurkštūs.

Iš pažeidėjų paėmė 395 įrankius: 132 ne mėgėjų žvejybos, 254 mėgėjų žvejybos ir 9 kitus įrankius. Paimtos 9 plaukiojimo priemonės, buvo padarytos pažeidimai. Per akcijos laikotarpį pažeidėjų padaryta žala aplinkai siekia 41 503 eurus.

Akcijos metu pareigūnai kryptingai siekė išaiškinti daromus šiurkščius žvejybos pažeidimus, pvz., kai draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama draudžiamu laikotarpiu. Per akcijos laikotarpį išaiškinti šiurkštūs pažeidimai sudarė beveik 29 procentus visų atvejų, praėjusiais metais – beveik 17 procentų.

gali užkardyti pažeidimus neteisėtais žvejybos įrankiais, aplinkosaugininkai vykdė prevencinius reidus, rinko informaciją apie draudžiamus žvejybos įrankius, tikrino turgaviečių prekeivius, internetinius skelbimus.

Aplinkosaugininkai daugiausia šiurkščių neteisėtų lydekų žvejybos pažeidimų – lydekos buvo sugauto draudžiamu laikotarpiu arba šiuo metu draudžiami žvejybos įrankiai (pvz., tinklai) – iš viso fiksuoti 57 tokie pažeidimai.

Vienas didžiausių brakonieriavimo atvejų buvo nustatytas Švenčionių rajono Žeimenio ežere. Ne vieną kartą bausti už neteisėtą žvejybos pažeidimą, du asmenys vidurnaktį gaudė žuvis – po ledu pastatę net 12 statomųjų tinklų, dėl kurių sugavo daug žuvų, tarp jų ir 22 lydekas ir taip padarė 5 648 eurų žalą žuvų ištekliai.

Kitas šiurkštus pažeidimas nustatytas per pasalą prie Antalieptės hidroelektrinės tvenkinio Zarasų rajone, kur du asmenys buvo pastatę 10 statomų tinklų ir jais neteisėtai sugavo šamą, vėgėlę, lyną, 2 sykus, 3 eršketus, 8 lydekas, 11 karšių, 6 kg 1 kg e. . Žala žuvų ištekliai – 5 865 eurai . Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, paimtos žuvys, medinė irklinė valtis ir tinklai.

Akcijos metu nustatyti 23 šiurkštūs žvejybos pažeidimai, kai buvo draudžiamas žvejybos įrankis buvo prekiaujama arba nustatytas jų laikymas. Pavyzdžiui, per reidą tikrinant įtariamą asmenį dėl neteisėtų žvejybos įrankių laikymo, jo sodybos ūkiniuose pastatuose Šakių rajone pareigūnai rado net 20 neteisėtų laikomų tinklų. Bendras visų paimtų tinklų ilgio siekė per 800 metrų. Už neteisėtą šių žvejybos įrankių laikymą jam skirta administracinė bauda.

Per šių metų akciją departamento pareigūnai surengė 347 reidu ir patikrino 2494 žvejus, tarp jų ir žvejybos įmones. anksčiauiai metais atlikti 566 reidai ir patikrinta 4814 žvejų, tarp jų ir žvejų verslininkų. Šiais metais šiurkščių atvejų skaičius išaugo, nustatytas 278 pažeidimas buvo 80 šiukščių, praėjusiais metais iš nustatytų 399 atvejų – 66 šiurkštus.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai už pagalbą akcijos laikotarpiu dėkoja visiems aplinkai besirūpinantiesiems, visuomeninėms organizacijomis ir policijos pareigūnams.

Primename, kad svarbiausią informaciją žvejams mėgėjams rasite departamento parengtosežvejybos atmintinėse.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu[email protected].

• Aplinkos apsaugos departamento informacija

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -