Lietuvos architektūros šimtmetis: Šventė ir minėjimas Šiauliuose!

0


Liepos 1 d., pirmadienį, kviečiame į Tarptautinės architektų dienos šventę, kuri vyks Prisikėlimo aikštėje, Šiauliuose. Šventė prasidės iškilminga eisena nuo LAS Šiaulių skyriaus pastato (Vilniaus g. 116A).

Aikštėje bus atidaroma meninė instaliacija „Architektūra kuria miesto veidą“, atidarymo metu savo įžvalgomis dalinsis menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, bus aptartos architektūros perspektyvos Šiauliuose, savo mintimis pasidalins architektai ir Lietuvos architektūros paroda „Žvilgsnis į save“, taip pat architektai kvies į diskusiją ir pokalbius prie vaišių stalo.

„Šimtmečio šventė skirta ne tik apžvelgti tai, ką padarėme per tą laiką, bet ir kelti diskusiją apie architektūros poveikį miesto raidoje. Todėl kviečiame visus gyventojus, kurių nėra abejingi savo miesto aplinkai, jame esantiems pastatams ir pokyčiams, ateiti ir švęsti su mumis, traukti į diskusijas“, – sako šventės organizatorius, LAS Šiaulių skyriaus pirmininkas architektas Dalius Puzinas.

Šventinė eisena grojant Šiaulių pučiamųjų orkestrui pajudės 12.30 val. nuo LAS Šiaulių skyriaus pastato Vilniaus g. 116A ir miesto centrinių bulvarų keliaus į Prisikėlimo aikštę. Joje 13.00 val. bus iškelta LAS vėliava, bus išsakyti sveikinimai.

Po to aikštės „Sienoje“ bus atidaryta geriausios Lietuvos architektūros paroda „Žvilgsnis į save“. Po atidarymo vyks pokalbiai, diskusijos, vaišės. Renginio pabaigoje Šiaulių architektai tvarkys aikštės aplinką, kviečiami kviečiami visi norintys ir galintys šiauliečiai ir miesto svečiai.

LAS istorija, veikla

Lietuvos architektų sąjunga – LAS – tęsia 1924 m. pradėtą ​​ir 1940 m. sustabdytą Lietuvos inžinierių ir architektų sąjungos veiklą. Tai savarankiška, savanoriška kūrybinė organizacija, vienijanti diplomuotus architektus, turinčius aukštąjį architektūrinį išsilavinimą, kuri skatina ir gina laisvą kūrybą, rūpinasi kokybišku architektų ruošimu, kokybiškos architektūros sklaida ir propagavimu.

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -