„Laiptų galerijoje“ pristatyta išskirtinė meninė kompozicija

0


Birželio 6 dieną vasarai duris plačiai atvėrė jaunieji Šiaulių miesto menininkai. „Laiptų galerijoje“ pristatyta Šiaulių dailės mokyklos ir Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos bendras projektas – meninė kompozicija SVEIKA, VASARA!

© Darius Ančerevičius

Dar praėjusių metų rudenį Šiaulių dailės mokyklos mokytojai Irenai Šliuželienei netikėtai kilo mintis sukurti knygelę, į kurią nugultų šios ugdymo įstaigos auklėtinių darbai: „Kasmet mūsų mokyklos vaikų kuria iliustracijos knygoms.

© Darius Ančerevičius

tačiau dažniausiai jos taip ir nepasiekia plačiosios visuomenės. šįkart norėjosi, kad meno kūriniai tikrai įgautų knygos iliustracijų pavidalą. Taip pamažu ir išsirutuliojo idėja, kuri šiandien turi realų pavidalą“.

© Darius Ančerevičius

Pasakos, skirtos tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, siužetą bei pavadinimą – „Kaip Sraigius laimės ieškojo“ – padiktavo vaikų sukurti personažai. Knygos autorei Irenai Šliuželienei beliko galutinai sudėlioti visus tašką ant „i“ ir išvystyti gražią istoriją. Ir jai pavyko!

© Darius Ančerevičius

Kiek daugiau nei 40-ies puslapių knygelėje pasakojama apie senuosius senius gyvenusį Sraigių, kuris nuobodulio vedinas, patraukė į platųjį pasaulį laimės ieškoti. Ilgos kelionės metu jis sutinka gerą pakeleivių – tarp žolių šmirinėjančią pelytę, pievose iškylaujančius ežiukus, ant ramunės žiedo besisupančią plaštaką, kūdroje kurkiančias varles, vandens besipliuškenantį poną Lydeką, nuo šakos ant šakos liuočią voverytę bei kitų asmenybių. Deja, nei vienas iš jų nesugeba atsakyti į Sraigiaus klausimą: „Kas yra toji tikroji laimė?“

© Darius Ančerevičius

Vis dėlto pasakos pabaigoje Sraigius randa atsakymą į savo klausimą! Laimės prasmę jam padeda suprasti piešiantys, tapantys bei lipdantys vaikai. Menas yra tas stebuklas, kuri gali ne tik suteikti laimę, bet ir dalintis su kitais.

Laime sukūrus neeilinę knygą, iliustruota su vaikų kūriniais, Šiaulių dailės panoro pasidalinti ir su kitais jaunaisiais Šiaulių miesto vyrais. Nutarta, kad knygos pristatymą puikiai papildytų meninė kompozicija, kur skaitomos pasakos tekstus lydėtų švelnūs muzikos garsai. Prie šios idėjos mielai panoro prisijungti Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokiniai.

Renginio metu pasakos tekstus skaite Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Juozas Bindokas. Prie muzikinės dalies improvizacijos prisijungė net keliolika jaunųjų muzikos, įsikūnijusių į kitus asmenis.

© Julita Galdikienė

Visą meninę kompoziciją apjungė Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“ eksponuota vienos dienos Šiaulių dailės mokyklos moksleivių keramikos ir grafikos darbų (knygelės iliustracijų) paroda.

Šiaulių dailės mokykla ir Šiaulių 1-oji muzikos mokykla jėga tokiai meninei kompozicijai suvienijo vieną kartą. Nepaisant to, tikėtina, kad panašaus pobūdžio bendrų projektų gali būti ir kur kas daugiau.

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -