Kaune – paskutinė galimybė lengvaatlečiams patekti į Europos čempionatą

0


šį savaitgalį (gegužės 25–26 d.) Kaune, Dariaus ir Girėno stadione, vyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės, kartu ir LLAF sporto klubų komandinės varžybos. Beveik 400 dalyvių rungtyse bandys įvykdyti normatyvus bei rinkti reitingo tašką į birželio 7–12 d. Romoje (Italija) vyksiantį Europos čempioną. Be to, lengvaatlečiai sieks kelialapių į rugpjūčio 1–11 d. vyksiančias Paryžiaus (Prancūzija) olimpines žaidynes.

Kvalifikacijos sistema į Europos čempionatą užsidarys naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Šiuo metu normatyvus yra įvykdę 12 lietuvių – Modesta Justė Morauskaitė (400 m), Greta Karinauskaitė (3000 m kliūtinis bėgimas), Beatričė Juškevičiūtė (100 m barjerinis bėgimas), Urtė Baikštytė (šuolis į aukštį), Airinė Palšytė (šuolis į aukštį), Ieva Gumbs (disko metimas), Liveta Jasiūnaitė (ties metimas), Mykolas Alekna (disko metimas), Andrius Gudžius (disko metimas), Martynas Alekna (disko metimas), Edis Matusevičius (ties metimas), Marius Žiūkas (20 km sportinis ėjimas). Dar apie 10 sportininkų į čempionatą gali pateikti per reitingų sistemą.

Jau šeštajame Senojo žemyno čempionate starto laukiantis 33-ejų A. Gudžiaus šeštadienį Kaune (15:45 val.) žengs į disko sektorių. Tai bus jo antrosios varžybos šiemet, o pasaulio čempionas pradėjo praėjusį sekmadienį „Deimantinės lygos“ etape Maroke, kai užėmė penktą vietą (65.21 m).

„Tas pasiruošimas vis dar vyksta, viską pavėlinome, kad į formą įeičiau būtent olimpinėse žaidynėse. Bent planas, o ar jau toks – matysime. Paskutinių kelių metų patirtis rodo, kad dėl amžiaus, nesugebu išlaikyti dviejų vaizdų per metus. Jeigu pradedu sezono pradžioje toli mėtyti, vėliau pagrindinėse varžybose būna labai sunku. Tikslas pirmose varžybose buvo užfiksuoti visi įskaitiniai bandymai, mesti diską 65–66 metrus. Turėjau problemų su nugara, bet ačiū kineziterapeutui, kuris sugeba pastatyti ant kojų prieš varžybas. Šiemet aukojo asmeninį ir dedu viltis į olimpines žaidynes“, – apie 2024 metų planą kalbėjo A. Gudžius.

Pernai Europos žaidynių bronzą iškovojęs daugkartinis Lietuvos čempionas neslepia, konkurencija jo rungtyje smūgiu, todėl rezultatai ir medalių laureatus svarbiausiose varžybose nuspėti naštą:

„Sunku su tuo jaunimu kovoti, reikia bandyti laviruoti. Kiekvienas čempionatas yra kitoks, todėl tiksliai pasakyti, kiek reikės numesti, kad užimtumo kažkurią vietą – reikia. Nebent meti virš 70 metrų, tada tikrai bus prizas (juokiasi).“

2018 metais Berlyne (Vokietija) Europos čempionu tapęs A. Gudžius šį aukso medalį prisimena puikiai. Ne mažiau kaip debiutas Senojo žemyno čempionate, kuris įvyko 2012 metais Helsinkyje (Suomija): „Geriausiai įsiminęs tas, kurį laimėjau. Pergalę iškovojau paskutiniu metimu (68.46 m diską nusviedęs Andrius 23 centimetrais aplenkė antroje vietoje likusį Danielį Stahlį – aut. praeitis.). Šiemet irgi tikiuosi pakovoti dėl medalio. Dar puikiai prisimenu savo pirmąjį Europos čempionatą. Į jį atvažiavau pasiruošęs, diskas prieš varžybas skrido apie 64 metrus, bet susirgau. Teko dalyvauti su 39 laipsnių temperatūra ir likau priešpaskutinį (29 vieta – 55,80 m).“

Prieš 10 mėnesių normatyvą įvykdęs A. Gudžius vasarą startuos jau trečiose olimpinėse žaidynėse. Prieš tai lengvaatletis patirties rinks LLAF taurės varžybose, „Deimantinės lygos“ etapuose, Europos bei Lietuvos čempionatuose. Primename, jog garantuotus kelialapius į Paryžių taip pat turi pasaulio rekordininkas Mykolas Alekna ir I. Gumbs.

Sekmadienį (13:30 val.) LLAF taurės varžybose startuos ir Lietuvos 400 m rekordininkė MJ Morauskaitė. Tiesa, šįkart ji dalyvauja 200 m rungtyje, nes penktadienį laukia dar vienas startas Lenkijoje (400 m), „World Athletics“ bronzinio lygio varžybose. Pasak 28-erių bėgikės, 400 m distancijoje reikalinga ištvermė ir greitis, o 200 m rungtis – puiki vieta pasitikrinti greitį. Sprinterė 2024 metų pradėjo tik prieš savaitę, kai Ispanijoje finišavo penkta (400 m – 53,79 sek.), visus žiemos startus praleido dėl traumų.

„Pasiruošimas šiems metams susijaukė maksimaliai. Rudenį, išvažiavus į pirmą stovyklą Ispanijoje, buvo nustatyti dešinės pėdos ir kelio stresiniai lūžiai. Tai sustabdė mane nuo bėgimo maždaug dviems mėnesiams ir tik vasarį pradėjau statyti pirmus žingsnius. Pernai irgi pradėjau varžybų vėliau nei įprasta, bet tada trauma buvo ne tokia sudėtinga ir rimta.

Tas rezultatas Ispanijoje – toli nuo to, ko tikėjausi. Į tas varžybas vykau be labai tikslų, norėjau patikrinti koją. Grįžus į porą mėnesių kankino skausmai, todėl abejojau, ar tikrai treniruotės šiemet grįžti į takelį. Visgi, sezono atidarymo varžybose nejaučiau jokio skausmo ir jaučiausi labai gerai. Dabar yra nutiestas raudonas kilimas į tolimesnes varžybas. Galiu džiaugtis ir nuolat, kad esu sveika ir vėl galiu varžytis“, – apie sveikatos problemas ir reabilitaciją pasakojo MJ Morauskaitė.

Europos čempionato normatyvą dar praėjusią vasarą įvykdžiusi lengvaatletė didžiausia Senojo žemyno varžybose dalyvaujas jau ketvirtą kartą: „Psichologiškai jaučiuosi labai geroje būsenoje. Sportuodami per skausmą jaučiame, bet kai viskas baigiasi – galime džiaugtis procesu. Džiaugiuosi galimybe atstovauti Lietuvai Europos čempionate. Jokių tikslų sau nekeliu, bet noriu parodyti, kad jokie sunkumai manęs nepalauš.“

Olimpinėse žaidynėse dar nedalyvavusi sprinterė artėja debiuto link. Šiuo metu ji reitingų užima 41 vietą, o 400 m rungtyje į Paryžių pateks 48 sportininkės. Olimpinių žaidinių kvalifikacijos sistema užsidarys liepos 1 d.

„Žinoma, olimpinės žaidynės yra vienos iš pagrindinių tikslų šiemet. Pernai liepą atsidarius atrankos sistemai, spėjau susirinkti reikiamus 5 startus. Šiemet ramiau, nes nereikia skubėti dalyvauti. Noras patekti į Paryžių yra labai didelis, bet sporte dalyvauja ir sėkmės kruopelytė, jeigu ji pasitaikys man, tikslą bus labai realu“, – viltis puoselėjo daugkartinė Lietuvos čempionė.

Šeštadienį Kaune turėtų startuoti olimpietis Adrijus Glebauskas (šuolis į aukštį – 15:30 val.), žiemą netoli Lietuvos 60 m rekordo buvęs Adas Dambrauskas (100 m – 15:45 val.), diskometikai I. Gumbs (15:45 val.) bei Martynas Alekna (17:05 val.), olimpinių žaidynių sidabro ir bronzos medalių laimėtoja Austra Skujytė (rutulio stūmimas – 17:20 val.) bei daug kitų lengvaatlečių.

Sekmadienį LLAF taurės varžybose žiūrovai išvys Lietuvos rekordininkę Rugilę Miklyčiūtę (šuolis su kartimi – 12:20 val.), olimpietę L. Jasiūnaitę (ieties metimas – 13:00 val.), daugkartinį čempioną Tomą Vasiliauską (kūjo metimas – 13:25 val.), trišuolininkę Ainą Grikšaitę (14:35 val.) bei kitus sportininkus.

Varžybų pradžia šeštadienį – 15:15 val., sekmadienį – 12:20 val. Tiesioginės varžybų transliacijos bus pasiekiamos Lietuvos lengvosios atletikos federacijos „Facebook'e“ bei „Delfi TV“.

• Autorius – Justas VirbickasSource link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -