Inovacijų plėtros vadovė Simona: „Būti inžinieriumi tikrai taps prestižu!“

0


Visai neseniai prie Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenės prisijungė dr. Simona Skėrė. Simona – Inovacijų plėtros vadovė. Naujosios darbuotojos rankose – neseniai gautas daktaro diplomas, o mintyse – daug idėjų apie inžinerijos teikiamas galimybes.

Šios srities perspektyvomis ji neabejoja. „Simonos kasdienis darbas“ apima tiek žinių apie įdomybių perteikimą moksleiviams, tiek bendravimą su verslo atstovais, kuriems aukštasis mokslas siūlo pasiūlyti paslaugų naudą.

Mokslas ir verslas gali pasiekti daug

Simona Kolegijoje dirba su mokslinės ir technologinės plėtros projektais regiono ir šalies mastu.

„Paprastai žodžiu, bandau apjungti verslą ir mokslą, kad būtų pasiekta didžiausia abipusė nauda. Šiuo metu vietinis verslas kartais neturi galimybių ir resursų įsigilinti į tai, ką gali pasiūlyti Kolegijos mokslininkai. Bandau surasti taikomųjų mokslinių, eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbų tyrimų poreikį, aiškiau apibrėžti Kolegijos galimybes dalyvauti MTEP projektuose. Intensyviai bendrauju tiek su verslo atstovais, tiek su Kolegijos tyrėjais. Džiaugiuosi, kad labai galingą mokslinį potencialą. Darbo tikrai daug, bet akivaizdu, kad ir rezultatų galima pasiekti puikių“, – pasakoja S. Skėrė.

Birželio pabaigoje Simonai Kauno technologijos buvo įteiktas daktaro diplomas.

„Noras studijuoti doktorantūroje kirbėjo nuo bakalauro, tad tikslingai stojau į mechanikos inžinerijos magistrantūros studijas, o tuomet ir į trečiąsias pakopos studijas Kauno technologijos universitete. Visuomet žavėjausi mokslo aukštumų siekiančiais žmonėmis. Nebūtinai tai turi realizuoti mokslinio laipsnio prasme, tai gali būti žinių siekis, tobulėjimo noras“, – mintimis dalijasi dr. Simona Skėrė.

Doktorantūros metu Simona vertina net tris praktikas užsienio universitetuose, dabar ir toliau dirba su mokslininkais prie pradėtų tyrimų, rengia medžiagą publikacijomis. Pašnekovės nuomone, gyvenime atsirado nauja pozicija Kolegijoje taip pat įgalins moksle sukauptas žinias.

„Esu labai įdomiame moksliniame kelyje, kuriame galiu pritaikyti ir savo praktines žinias, kuriuos įgyju darbe, tad planų tai sujungti.“

Būdama mokyklos suole Simona ruošėsi studijuoti mediciną, nes visuomenėje gajus mitas, kad geras ir atsakingas moksleivis dažniausiai turi besirenkantis medicinos kryptį. Tačiau nuo mažumės jau labai patiko matematika, vyresnės klasėse sudomino fizika. Šis mokomasis dalykas ir papildomos studijos Jaunųjų fizikų mokykloje „Fotonas“ kiek pakreipė.

„Fizikų mokykloje sutikau puikių, kurie savo pavyzdžiu padėjo galutinai apsispręsti. Nors pirmos studijų dienomis jausmas buvo keistas, nes savo grupėje buvau vienintelė mergina, labai greitai atradau privalumų, kuriuos iki šiol pristatau moksleiviams per įvairias karjeros dienas. Inžinerija yra labai platus mokslas, tuo įsitikinu kasdien, tad tikrai nekeisčiau savo pasirinkimo. Prieš metų nerimavusiai mamai duotas žodis, kad vis tiek tapsiu daktare, buvo įgyvendintas“, – džiugiai kalba S. Skėrė.

Dirbti Simona pradėjo jau antrame kurse. Darbuodamasi UAB „Baltik Vairas“ ji įgijo patirties, paskutiniu metu dirbo vyr. produktų vystymo inžiniere. Šioje įmonėje praleido beveik penkerius metus, paskui perėjo dirbti į vieną NMF grupės, kurioje ir toliau dirbo produktų kūrimo srityje.

„Šiuo metu dirbu UAB „Artilux NMF“ įmonėje produktų vystymo vadove. Rugsėjį bus penkeri darbo šioje grupėje metai. Netikėta prieš dešimtmetį pradėjusi profesinių produktų vystymo srityje iki dabar jaučiuosi puikiai matydama, kaip idėja virsta labai įdomiais žaidimais. Tai kaskart įkvepia. Smagu suprasti, kad net pats buvo daiktas mūsų buityje galimai turėjo nelengvą kelią iki mas produkcijos“, – pasakoja asmeniui.

Motyvuoja noras pažinti pasaulį

S. Skėrė taip pat dirba Šiaulių techninės kūrybos centras – 1–8 kl. moksleiviams ji siekia paprastai ir įdomiai perteikti inžineriją.

„Džiugu, kad nors ir ketverius metus ten darbuojuosi, kartu su vaikais atrandu labai daug naujų dalykų. Neformaliajame švietime integruoju STEAM veikla, su vaikais dalyvaujame konkursuose, konferencijose, projektuose. Matyt, vidinis noras pažinti pasaulį ir kurti kažką neatrasta mane „atvežė“ ir iki Kolegijos.“

Simona tiki, pasakojimai apie inžinerijos studijas labai neįsivaizduojami be istorijų apie sunkias ar net neįkandama, tačiau ji taip pat įsitikinusi, kad kiekvienas mokslas reikalauja pastangų, jeigu norisi siekti aukštų rezultatų.

„Inžinerija yra itin plataus spektro mokslas, vien jos rūšių yra tikra galybė, tad būtinai siūlau pasidomėti ir atrasti turimą sferą. Būti inžinieriumi tikrai taps prestižu! Labiausiai tikiu, kad besikeičiantis švietimas, kuomet vis daugiau dėmesio skiriama eksperimentinei veiklai ir pažinimui, daug anksčiau vaikams suprasti inžinerijos svarbą, jos neišsigąsti. Viliuosi, kad bent vienas mano mokinukas taps inžinieriumi. Tikrai daug laiko skiriu inžinerijos viešinimui ir visuomenės supažindinimui, šiuo metu esu programos „Women go tech“ mentorė. Šis projektas leido suprasti, kad ne tik mokyklos suole galima pasirinkti kryptį, bet gali padaryti bet kada atsiradusį norui, gal net sulaukus garbaus amžiaus“, – pokalbį apibendrina Šiaulių valstybinės kolegijos Inovacijų vadovė plėtros dr. Simona Skėrė.

• ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -