Į „Big Band Festival Šiauliai 2024“ sugužės kolektyvai iš Lietuvos ir atlikėjų iš užsienio

0


Birželio 12, 15, ir 16 dienomis nugriaudės jau 15-asis tarptautinis „Big Band Festival Šiauliai 2024“, kurį tradiciškai organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“.

Šiemet festivalyje septyni bigbendai iš Lietuvos Latvijos bei Ukrainos ir tiek pat kviestinių solistų ne tik iš Lietuvos, bet ir Italijos, Suomijos, Latvijos, net Nigerijos. Šiemet festivalio koncertai vyks atvirose miesto erdvėse ir atnaujintoje koncertų salėje „Saulė“.

Festivalį birželio 12 d. 18 val. „Saulės“ koncertų salėje atidarys programa „Muzikinė Editos Piaf istorija“, kurią klausytojams dovanos festivalio šeimininkai – Šiaulių bigbendas drauge su aksominio balso savininke iš Latvijos Aija Vitolina ir talentinguoju, šiauliečiams jau puikiai žinomu akordeonininku Jonu Vozbutu.

Šiaulių bigbendas, Aija Vitolina ir Jonas Vozbutas

Charizmatiškoji atlikėja iš Latvijos yra sukaupusi daugiau nei 20 metų sceninę patirtį, taip pat ir nacionaliniame „Eurovizijos“ dainų konkurse, įvairiuose televizijos projektuose bei miuzikluose.

Akordeonininkas Jonas Vozbutas yra daug respublikinių bei tarptautinių konkursų, vykusių JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, Šveicarijoje, Italijoje ir kitose Europos šalyse, laureatas ir prizininkas.

Pirmą kartą ši bendras solistų ir Šiaulių bigbendo programa, kviečianti pakeliauti legendinės prancūzų dainininkės Editos Piaf kūrybos vingiais, klausytojams buvo pristatyta pernai ir sulaukė didžiulio susidomėjimo bei ovacijų. Jei dar nebuvo progos ją išgirsti, maloniai kviečiame tai padaryti šio festivalio.

Birželio 15-ąją 17 val. prasidėsiančiame koncerte Saulės laikrodžio aikštės scenoje žiūrovai išvys keturis Lietuvos kolektyvus: Klaipėdos džiazo orkestrą, Kauno bigbendą, „Vilnius JJAZZ Ensemble“ ir Šiaulių bigbendą jau su kita programa.

Klaipėdos džiazo orkestras

Geriausio regiono džiazo muzikantus vienijantis, Kęstučio muzikanto Klaipėdos Sovos suburto kolektyvas iš uostamiesčio – su atlikėjais iš Italijos vokalistu Errico Cutolo ir gitaristu Alessandro.


Legendinis, jau ketvirtą dešimtmetį skaičiuojantis Kauno bigbendas drauge su jauna džiazo/soul dainininke iš Suomijos Maja Mannila pristatė programą „Scandinavia in Jazz“. Stiprioji jos dalyvių pusė – improvizacinė žaismė ir nuoširdumas, kurios dėka neriama į džiazo, klasikinės bei suomių liaudies muzikos pasaulius.

Kauno bigbendas

Šiuos atlikėjus scenoje pakeistas profesionalių džiazo muzikantų orkestras, vadovaujamas lietuvių kompozitoriaus Jievaro Jasinskio, „Vilnius JJAZZ Ensemble“. Jo gretose dabar yra net 13 kompozitorių, ansamblis šiuo metu siekia vietinėse ir tarptautinėse scenose pristatyti ne tik JJAZZ leidybą, bet ir autorinius bendruomenės projektus.


Antrasis Šiaulių bigbendo pasirodymas festivalyje kardinaliai skirsis nuo kolektyvo iš pirmųjų, jau su kitu džiazo atlikėju, 10-ojo projekto „Lietuvos balso“ sezono nugalėtoju Anyanya Udongwo.

Nigerijoje gimęs, bet visą gyvenimą Ukrainoje gyvenęs dainininkas dėl karo buvo priverstas bėgti į Lietuvą. Jo vokalu žavėjosi didžiausios muzikos profesionalai, o didžiulė meilė tam, ką jis daro scenoje, palietė visus, jį išrinkusius geriausius balsu šalyje.

Anyanya Udongwo

„Big Band Festival Šiauliai 2024“ birželio 16 d. 15 val. toje Saulės laikrodžio aikštėje vainikuos dar trijų kolektyvų pasirodymai. Susirinkusiems koncertu ištikimas festivalio dalyvis – Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“, vienijantis beveik tris dešimtis muzikantų.

Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“

Po jo pasirodymo į sceną kils nuo 1990 metų gyvuojantis Jelgavos bigbendas, kurio meno vadovas ir dirigentas yra tas pats kaip ir Šiaulių bigbendo – darbštusis Raitis Ašmanis.

Jelgavos bigbendas

Svečiai iš Latvijos šįkart pristatys programą kartu su tėvynainiu, klarnetininku Aldis Kolosovs – multiinstrumentalistu, kurio aistra – jam artimą poeziją paversti garsine patirtimi.

Aldis Kolosovas

Paskutiniu festivalio akordu taps Ukrainos nacionalinės PI Čaikovskio muzikos akademijos bigbendas „SaraBanda“. Pernai festivalyje pirmą kartą viešėjo kitas kolektyvas iš Ukrainos, todėl organizatoriai ypatingai džiaugiasi, kad šios šalies atstovas gali prisikviesti atvykti jau iš eilės ir tikisi, kad šalyje vyksta karas jiems nesutrukdys festivalyje metus Šiauliuose.

Bigbendas iš Ukrainos „SaraBanda“

Bigbendo „SaraBanda“ repertuare – ukrainiečių (ir ne tik) liaudies dainų aranžuotės, originalūs kūriniai ir žinomi džiazo standartai. Paskutiniais pandemijos metais ir aktyviuoju karo etapu bigbendas, kaip ir šis daug Ukrainos kūrybinių studentų grupių, skirtų sunkių laikų, bet grupė išgyveno. Daugelis šio bigbendo narių šiuo metu groja geriausiuose Ukrainos ir Europos orkestruose ir muzikos grupėse.

Festivalį ves Raimonda Sližienė. Visi „Big Band Festival Šiauliai 2024“ koncertai, kuriuos finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė, nemokami. Daugiau informacijos rasite festivalio Facebook'o paskyroje Bigbendo festivalis Šiauliai ir organizatorių tinklapyje www.saule.lt/big-band-festival-siauliai/

• Atlikėjų asmeninių albumų nuotr.

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -