Geriausias inhaliatorius sergančiam vaikui – kaip išsirinkti?

0


Jei nuo senų laikų peršalimas ir kitos kvėpavimo takų ligos buvo gydomos geriant litrus karštos arbatos ar verdančių bulvių garais, bet dabar yra ženkliai efektyvesnis ir patogesnis sprendimas.

Maži vaikai dažnai serga peršalimo ligomis, tad šiuo atveju puikus pagalbininkas yra inhaliatorius. Jei planuojate pirkti inhaliatorių savo vaikui, pasirinkimo įvairovę gali tik sutrikdyti, todėl išaisiškiname, kokie inhaliatoriai yra ir kokia geriausia pasirinkti vaikui?

Kas yra inhaliatorius?

Inhaliatorius yra medicininis prietaisas, kuris skystą vaistinę medžiagą paverčia smulkiu aerozoliu. Dėl to vaisto praskverbia giliau į kvėpavimo takus, pasiekia uždegimo šaltinį ir padeda greičiau pasveikti. Šiandien rinkoje yra įvairių gamintojų ir modelių inhaliatorių.

Žinoma, tokioje įvairovėje lengva pasiklysti. Ir jei jūs turite su užduotimi pasirinkti prietaisą vaikui, tada iškart kyla klausimas: kokie modeliai yra skirti vaikams ir kuo jie skiriasi nuo suaugusiųjų?

Kalbant apie technines charakteristikas, vaikų ir suaugusiųjų purkštuvai yra visiškai identiški. Vienintelis skirtumas yra dizainas. Juk vaikai it retai sutinka atlikti tokias procedūras savo noru, nes juos gąsdina prietaiso išvaizdą ir jo keliamas triukšmas.

Tada į šią problemą inhaliatorių gamintojai sukūrė specialius inhaliatorius vaikams, kurie yra žaislų pavidalu, pavyzdžiui, meškiukas, kačiukas ar traukinukas.

Inhaliatorių tipai

Kompresorinių inhaliatorių veikimo principas yra pakankamai paprastas. Aerozolis susidaro veikiant orui, kuris patenka į indą su vaistu. Šio tipo inhaliatorių pranašumas yra galimybė naudoti bet kokį vaistą, išskyrus aliejinius tirpalus.

Trūkumai – prietaisas yra gana stambus bei nuo elektros tinklo veikimu ir veikia, todėl jį galima naudoti tik namuose arba namuose. Jei jums reikia inhaliatoriaus naudojimui namuose, o jūsų vaikas jau didesnis ir nebijos inhaliatoriaus keliamo triukšmo, tuomet pasirenkamas kompresorius inhaliuojamas – geriausias pasirinkimas kainos ir funkcionalumo atžvilgiu.

Ultragarsinis inhaliatorius skystį paverčia aerozoliu, naudodamas ultragarso bangas, kurį sukuria pjezoelektrinio elemento vibracija tirpalo paviršiuje. Ultragarsinio inhaliatoriaus privalumai – kompaktiškumas, galimybė veikti su baterijomis/įkraunamais akumuliatoriais ir žemas triukšmo lygis.

Reikšmingas trūkumas yra tai, kad prietaisas negali būti naudojamas su antibiotikais, hormoniniais ir kitais vaistais, kurie gali būti sunaikinami ultragarso bangomis.

Tinklinis inhaliatorius yra dar vienas ir ko gero patogiausias inhaliatorių tipas. Jame vaistinis tirpalas paverčiamas aerozoliu, praeinančiu per specialią vibruojančią smulkaus tinklelio membraną.

Naudodami tinklinį inhaliatorių galite inhaliuoti hormoninių vaistų, antibiotikų ir kitų vaistų tirpalus. Tačiau negalima naudoti žolelių nuovirų ir aliejinių produktų. Tinklinio inhaliatoriaus privalumai – kompaktiškas dydis, tylus veikimas ir galimybė veikti su keičiamomis baterijomis.

Pagrindinis trūkumas, palyginti su kitų tipų purkštuvais, yra kaina. Vienas iš pasirinkimų yra inhaliatorius Evolu Nano Air pro.

Iš labiausiai patikslintų, kuris prietaisas – kompresorinis, ultragarsinis ar tinklinis yra geriausias. Renkantis prietaisą reikia orientuotis dėl kokių nors ligų gydymo, kaip dažnai ir kokiomis sąlygomis jis bus naudojamas, taip pat į paciento amžių, bendrą jo sveikatos reikmę.

Pavyzdžiui, jei reikia skiriami hormoniniai vaistai, tokiu ultragarsiniu inhaliatoriumi jau netinka, tada tokiu atveju geras pasirinkimas gali būti tinklinis Herupa inhaliatoriusypač jei inhaliacija dažnai reikalinga ne namuose.

Jei prietaisas bus naudojamas tik namuose ir keliems šeimos nariams – geriausias pasirinkimas bus kompresorinis inhaliatorius.

Kaip išsirinkti inhaliatorių vaikams?

Dabar, kai apžvelgėme inhaliatorių tipus, laikas nustatyti, į ką reikia atkreipti dėmesį, perkant inhaliatorių savo vaikui. Inhaliacijoms vaikams ir kūdikiams geriausias variantas bus ultragarsinis arba tinklinis nešiojamas inhaliatorius.

Jie tylesni nei kompresoriniai ir purškia aerozolį bet kurioje padėtyje: inhaliacijas galima atlikti netgi vaikui miegant. Tačiau atmink, kad su ultragarsiniais prietaisais negali būti visų rūšių medžiagų. Tada prieš pasirenkant tokį modelį reikia įsitikinti, ar jis suderinamas su naudojamais vaistais.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -