Gera žinia specialią galimybę įgytiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

0


gera-zinia-specialybe-uzsienyje-igijusiems-lietuviams-–-kvalifikacija-bus-pripazinta-ir-lietuvoje

Nuo dabar įgytus profesinę kvalifikaciją ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykti užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslą Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje.

Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo.

Vyriausybės patvirtino įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki dabar galiojusį įgyto aukšto išsilavinimo, bet ir profesinio mokymo kvalifikacijų pripažinimą.

„Lietuva visada laukiančių piliečių, atvykstančių užsienio talentų, todėl buvo svarbu supaprastinti tolesnėms studijoms, mokymuisi ir įsidarbinimui svarbius procesus, garantuoti jų prieinamumą. Turėjome ir labai gerai pripažino įgyto aukštojo išsilavinimo sistemą, bet matėme šį lauką praplėti ir integruoti profesinių kvalifikacijų pripažinimą – iki šiol darbdaviai galėjo savarankiškai, trūko vieningos valstybės priežiūros.

Užsienyje mokslus baigę ir dirbę lietuviai, norintys grįžti į tėvynę, dabar gali būti ir gauti savo turimų kvalifikacijų pripažinimą ir kartu su darbo rinką ar toliau mokymąsi“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Tai ypač aktualu norintiesiems imtis Lietuvoje tokių veiklų, kurioms reikalingas konkretus kvalifikacijos lygis. su šia veikla susiję su tolesnėmis studijomis ar mokymais, bet svarbios ir siekiant dirbti, taip pat norint išklausyti Užimtumo tarnybos siūlomus kursus, pretenduoti į tam tikras kategorijas, atlyginimų.

Užsienio kvalifikacijų pripažinimo Lietuvoje poreikis kasmet daug. 2021 m. profesinių kvalifikacijų, vidurinio ar aukštojo mokslo išsilavinimo pripažinimo pageidavo 363 asmenys, 2022 m. ir 2023 m. – virš 500.

Lietuvoje užsienio kvalifikacijų akademinio pripažinimo sistema kartą atnaujinta 2012 m.

Šiuo metu Studijų kokybės vertinimo centro atliekama akademinio pripažinimo procedūra yra visiškai suskaitoma – prašymai teikiami Elektroninės pripažinimo erdvės informacinėje sistemoje (EPE IS).

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -