1120 antrokų įteikti plaukimo pažymėjimai

0


Šiais mokslo metais Kauno rajono bendrojo ugdymo įstaigose mokosi 1143 antrokai, iš kurių net 1120 aprūpinimo mokymo plaukti programoje. Penktadienį į Mastaičių baseiną jie rinkosi pademonstruoti savo įgūdžius ir atsiimti pažymėjimus, patvirtinančius, kad vaikai moka plaukti.

Į šventę atvykę artimieji, draugai ir gausus būrys svečių turėjo galimybę stebėti jaunųjų plaukikų varžytuves.

„Aš labai džiaugiuosi, kad šiandien jūsų tiek daug. Pastačius šis baseinas, mūsų pagrindinis tikslas buvo sudaryti šio krašto vaikams mokymosi plaukti kursą, o patys gabiausi vaikai turėtų siekti sportinio meistriškumo šioje sporto šakoje. Šiai programai skiriamas dėmesys tam, kad būtumėte sveikesni ir saugesni“, – sveikindamas vaikus kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

II klasių mokinių mokymo plaukti programa Kauno rajone vykdoma nuo 2016 m., iš viso per šį laiką programoje sudalyvavo 6 431 antrokai.

Šiemet šiai plaukimo programai Kauno rajono savivaldybė skyrė 100 tūkst. Eur, dalį pamokų finansavo Lietuvos plaukimo federacija. Planuojama, kad šios padidinus biudžeto lėšas programos įgyvendinimui, bus dalinai kompensuojamos ir mokinių pavėžėjimo į baseiną išlaidos.

Plaukimo užsiėmimai buvo vedami Kauno rajono Mastaičių, Prienų r. savivaldybės, Kauno „Girstučio“, Kauno plaukimo mokyklos „Dainava“ ir Kauno „Žalgirio“ arenos baseinuose. Visuose sudarytos tinkamos sąlygos antrų klasių mokinių plaukimo programai vykdyti – kiekviename baseine 12 vaikų skiriamas plaukimo treneris bei vienas atskiras kraštinis takas, kuriame vaikai jaučiasi saugiai.

Trenerių teigimu, vaikams labai svarbu pažinti vandenį, įgusti saugiai elgtis jame ir prie jo išmokti plaukti. Jie pastebi, kad programoje dalyvaujantys pradinukai ateina pasiruošę tiek fiziškai, tiek techniškai. Vieni jau plaukia be pagalbos, kiti dar pratinasi prie vandens, todėl užduotis kiekvienam vaikui būtinai parengti individualiai.

Antrokai užsiėmimuose mokosi plėtoti plaukimo būdais, pasinerti po vandeniu. Anot trenerių, vaikai ne tik išmoksta plaukimo technikos pradmenų, bet ugdomi ir jų socialiniai įgūdžiai, savarankiškumas, mokėjimas saugiai elgtis prie vandens. Pastebima, kad po šios programos vis daugiau vaikų susidomi plaukimu ir pasirenka papildomai lankyti plaukimo treniruotes.

Daugiau naujienų rasite portale Miesto naujienos.Source link

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -